Mladý pár si vybudoval domov v minidomku na kolech. Žijí na 30 metrech čtverečních

Malý domek poskytuje dostatek prostoru pro mladý pár
Zdroj: Alino.info

Ideální domov může mít mnoho podob. Zatímco někdo potřebuje k životu dostatek životního prostoru, jinému stačí jen pár metrů čtverečních. Mladý americký pár si zařídil na Floridě svůj domov v prefabrikovaném minidomku, jehož vnitřní vybavení vás mile překvapí.

Jak se bydlí na 30m2

Vměstnat celý svůj život na malou plochu je poměrně častým úkolem mnoha z nás. Mladý pár se rozhodl vyřešit tento problém po svém. Koupili malý sladkovodní ostrov uprostřed Floridského jezera a budují zde svůj nový domov. Jako základ zvolili prefabrikovaný minidům, který lze v případě potřeby převézt kamkoliv jinam.

Dům na první pohled zaujme svou výškou. Aby se ušetřila podlahová plocha, má vybudované malé poschodí, kde se ukrývá ložnice. Koncepce počítá s tím, že na spaní není třeba plná výška stropu a tak je nad postelí o něco méně místa, než jsme zvyklí.

Malý domek poskytuje dostatek prostoru pro mladý pár
Zdroj: Alino.info

V přízemí nalezneme kuchyňku s posezením a sociální zařízení. Nechybí televize ani pelíšek pro domácího kočičího mazlíčka.

Nespornou výhodou minidomku je velké množství oken, které zajišťují přirozené světlo ve všech částech domu. Díky tomu působí bydlení vzdušnějším dojmem. Přirozenou cirkulaci vzduchu potom zajišťuje také stropní ventilátor, díky kterému je spaní ve vyvýšené ložnici příjemné i během horkého léta.

Malý prostor vyžaduje úsporná řešení

Každý centimetr je využit skutečně pečlivě- sedací taburety lze v případě potřeby zasunout pod pohovku. Kuchyňský stůl je skládací a je-li potřeba vytvořit další místo na spaní, jednoduše se sklopí ke stěně.

Koupelna je zařízena ve vintage stylu
Zdroj: Alino.info

Dostatek úložných prostor zajišťují vestavěné skříně, které najdeme všude, kde to jen lze. Aby prostor nebyl zahlcen předměty, ukládají se pod schodiště, do výklenku ve stěně koupelny nebo třeba do vnitřních prostor každého schodu vedoucího na patra.

Na Floridě panuje po většinu roku slunné počasí a proto žijí majitelé převážně venku. K tomu si uzpůsobili prostor před domem, kde vybudovali jednoduché posezení. Tady se mohou věnovat svým aktivitám nebo se setkat s přáteli.

Málo místa nemusí znamenat jen kompromisy

Přestože podlahová plocha je značně omezená, majitelé se rozhodli svůj domov zařídit s vybraným vkusem. Vnitřní vybavení se tak neomezuje jen na nutné funkční zařízení, ale překvapí vás i svým designem.

Ložnice majitelů je ve zvýšeném poschodí
Zdroj: Alino.info

Interiér je zařízen v klasickém vintage stylu, který je v harmonii s vnějším vzhledem domku. Nechybí dřevěná knihovna, vyřezávané zábradlí na schodech do patra nebo stylový keramický dřez.

Interiér je zařízen v klasickém vintage stylu, který je v harmonii s vnějším vzhledem domku. Nechybí dřevěná knihovna, vyřezávané zábradlí na schodech do patra nebo stylový keramický dřez.

Majitelé se nebáli použít klasické materiály
Zdroj: Alino.info

Zvláštní pozornost si zaslouží koupelna. Ta je umístěna v samostatné části domu tak, aby poskytovala potřebné soukromí k osobní hygieně. Samotné zařízení koupelny je do puntíku sladěno a nechybí zde textilie, živé květiny a další dekorace.

Ložnice majitelů zabírá nejméně místa, což je v souladu s životním stylem mladého páru. Spaním tráví jen minimální část dne a proto není třeba věnovat místu na spaní příliš pozornosti.

Martina Nosálková

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.