Moderní a útulný mikrodům s obrovskou vanou vás překvapí svou variabilitou a chytře řešeným prostorem. Majitele vyjde jen na 1.3 milionu korun

Malé domy dnes nabízí stejný komfort jako ty veliké a často dokonce ještě větší. Jsou vytvořené tak, aby pružně reagovaly na potřeby svých majitelů a vyhovovaly po všech stránkách. Mezi takové můžete zařadit i Tiny Loft One, mobilní malý dům, které staví v Německu, dá se přizpůsobit jakékoli formě bydlení a nechybí v něm ani obrovská vana.

Společnost Tiny Lofts z Německa přichází s novým pohledem na obor stavitelství rodinných domů. Jejich filozofie je taková, že každý může dobře bydlet, i když nemá velký pozemek pro velký dům. Jejich mikro-domy si zamilují všichni, kteří chtějí pohodlný domov bez zbytečného zadlužování, starší páry, kterým už vyletěly děti z hnízda i ti, kteří se chtějí zbavit nadměrně konzumního způsobu života. O tom, že i takový domov může být dechberoucí, se můžete přesvědčit sami.

Foto: BILDWERK Visualisierung

Moderní styl, tradiční materiály a promyšlené detaily zaujmou na první pohled

Ještě než se podíváte dovnitř, prohlédněte si Tiny Loft zvenku. Kombinace moderních prvků s industriálním nádechem skvěle doplňuje použití tradičních materiálů. Cedrové šindele, pro nás ne příliš známé, působí velmi příjemně. Velmi efektivně bylo vyřešené uskladnění palivového dřeva. Návrháři pro něj určili místo v rámu kolem vchodových dveří. Samotný dům nabízí podlahovou plochu 30 m čtverečních.

BILDWERK Visualisierung

Důraz na kvalitní osvětlení i netradičně umístěná kuchyň

Hned po příchodu do domu vás překvapí umístění kuchyně. Ta se nachází na krátké straně domu hned naproti volnému prostoru ve vstupní chodbě. Obvykle se dodržuje tzv. kuchyňský trojúhelník, aby člověk nemusel zbytečně daleko přecházet mezi sporákem, dřezem a lednicí. Takové uspořádání ovšem zmenšuje prostor, což v tomto domě není žádoucí.

BILDWERK Visualisierung

Každá část domu je velmi dobře osvětlená, nechybí nástěnné police a skříňky, které zajišťují dostatek úložného prostoru pro spotřebiče a kuchyňské nádobí. Židle jsou zavěšeny ze stěn a přidán sklopný jídelní stůl. Vše za účelem udržení volného prostoru.

BILDWERK Visualisierung

Nad kuchyní je k dispozici sekundární podkroví. To lze využít jako místo pro skladování dalších věcí. Pokud by se tento prostor rozšířil na mezipatro, mohlo by zde vzniknout příjemné místo pro ubytování hostů nebo pro pracovnu.

Obývací pokoj působí prostorně, vzdušně a moderně díky vysokému stropu a proskleným dveřím vedoucím na terasu. Tyto dveře lze zcela otevřít. Tím prodlužíte obývák o prostor venku na terase.

BILDWERK Visualisierung

Ložnice má své místo nahoře v hlavním podkroví. Bez obtíží se do ní vejde velká matrace, regály na uložení věcí a samozřejmě okno, aby se do místnosti dostal dostatek čerstvého vzduchu.

Koupelna snů

Koupelna v malém domku je skutečně úchvatná. Prostor nabízí skutečný nadstandard a přepych pro dům této velikosti. Umyvadlo umístěné na skříňce zdobí krásný obklad backsplash, na stěně a zrcadlo s osvětlením. Závěsná toaleta pomáhá šetřit prostor a taktéž nechybí úžasný obklad backsplash.

BILDWERK Visualisierung

Celou kompozici doplňuje vana královských rozměrů, která stojí hned u obrovského proskleného okna. Je to neuvěřitelný luxus, který vám umožní každodenní relax po náročném dni.

BILDWERK Visualisierung

Toto bydlení samozřejmě není pro každého a někdo by třeba řekl, že takto velká vana zbytečně zabírá prostor, který by se dal využít vhodněji. A to je právě obrovská výhoda Tiny Lofts. Můžete si domek přizpůsobit svým představám. Některé věci vynechat a jiné přidat. Jistě se jich najde mnoho, které se vám budou líbit v tomto moderním, trochu rustikálním domečku, jehož cena začíná na 59 850 dolarech, což představuje méně než 1.300.000 Kč.