Trendy moderní koupelny. Inspirujte se vyhlášenými designéry

Moderní koupelna může znamenat pro každého něco jiného. Pokud přestavujete koupelnu v novém domě nebo bytě, jistě řešíte, do jakého stylu koupelnu sladit. Druhů obložení a sanitární keramiky je nepřeberné množství, vybere si jistě každý, ale dost snadno se můžeme v záplavě nabídky ztratit. Nechte se inspirovat následujícími designy, které mají na svědomí věhlasní designéři!

Inspirace v jednoduchosti

Říká se, že v jednoduchosti je krása. A u koupelny také platí, že jednoduchost je moderní. Pokud chcete docílit moderní koupelny, budete se snažit o co největší vzdušnost prostoru. Toho můžete docílit závěsnými skříňkami do koupelny a světlými barvami. Pokud máte ale dostatečně velkou koupelnu, máte větší prostor k manévrování.

Systémy podlahového vytápění

Investice do podlahového vytápění může být dobrou investicí, pokud vám jsou nepříjemné studené dlaždice v koupelně. Podlahové vytápění lze použít s různými možnostmi podlahových krytin, jako jsou dlaždice, beton, vinyl a dřevo. Ale v koupelně se studená dlažba může přeměnit na krásnou upokojující teplou podlahu. Topné systémy poskytují nejen teplo, ale mohou také snížit hladinu hluku a případné alergické reakce, protože neexistují žádné proudy vzduchu, které by narušily prach.

Jak je to s tmavšími tóny?

Existuje zajímavá paralela v kuchyni a designu koupelny. V kuchyních se tmavší tóny vybírají především u spotřebičů a skříněk. U moderní koupelny se děje to samé. V prostoru, který je tak dlouho známý pro neutrální bílé barvy a světlé barvy dřeva, je trochu překvapující, že tmavé odstíny začínají zvyšovat tempo. Patří mezi ně tmavé dlaždicové podlahy, šedě lakované elegantní skříně, matné černé vodovodní armatury a skříňové vybavení, a dokonce i tmavě malované přízvučné stěny.

Mnoho lidí váhá zavést tmavší barvy do své koupelny a je to pochopitelné. Je to barva, která se může vyčerpat. Pokud se používá nesprávně, může vytvořit pocit tmavosti nebo mít za následek bolestivě nepříjemný kontrast. Ačkoli trend je pomalý, tmavší tóny budou i nadále získávat popularitu.

Jedinečné tvary obložení

Nejnovější technologie dovolují výrobcům vytvářet nejrůznější návrhy pomocí základních dlaždic. V současné době ale barvy a grafika dlaždic mění tradiční tvar na něco zajímavějšího. Už se nespokojujeme pouze s dlaždicemi na podlaze nebo s velkým formátováním dlaždic na stěně. Máme spoustu tvarů dlaždic, z nichž si můžete vybírat. Hledejte nové dlaždice ve tvaru šestiúhelníků, diamantů, arabesky, rybí šupiny nebo nové tvary a struktury.

Tlusté zdivo a podlahy

V moderní neutrální koupelně je akcentní stěna jiskrou, která zapaluje prostor. Jedná se o definici osobního stylu a charakteru. Je to ohnisko, které velmi určuje náladu a vzhled koupelny. Pokud chcete vytvořit takový dopad na podlahu, hledejte keramické nebo porcelánové grafické dlaždice do prostoru. S odvážnými vzory a barvami je to nákladově efektivní způsob, jak učinit jakýkoli prostor nápadným. Ale není to řešení jen na podlahu!

Možná máte raději trochu jemnější a přirozenější styl. Zvažte přírodní kámen v textuře ve sprše nebo v oblasti za umývadlem. Texturované dlaždice, v jemných barvách, dělají perfektní akcent. Kromě toho je můžete umístit kdekoliv v koupelně.

Moderní koupelny v paneláku

Výše uvedené návrhy lze použít i v tak omezených koupelnách, jaké se nacházejí v paneláku. Existuje jeden společný trend patrný ve všech moderních koupelnách domácího designu: lidé hledají způsoby, jak se odtrhnout od klasické formy a pokoušejí se o jedinečný styl. V koupelně se spoléhají na technologii, dlaždice a odvážné prvky, aby svůj čas v koupelně učinili zajímavější.

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.