Do moderního interiéru moderní pokojovky. Jaké to jsou?

Do moderního interiéru moderní pokojovky. Jaké to jsou?

Pokojové rostliny jsou nedílnou součástí domácností. Dokážou rozzářit, oživit a také zútulnit každý interiér. V současné době stále více lidí kupuje klasické fíkusy nebo břečťany, ovšem to nejsou pokojovky, které by byly zrovna moderní. Pod označením “moderní pokojovky” si představíme zcela jiné květiny, které se hodí do každého moderního interiéru. Prozradíme vám, jaké to jsou.

Do moderního interiéru moderní pokojovky. Jaké to jsou?

Sloní noha

Znáte moderní pokojovku zvanou nolina? Ne? A znáte ji pod označením sloní noha? Jedná se o jednu a tu samou pokojovou rostlinu, která se hodí do každého moderního interiéru. Má velice zajímavý kmen a ještě zajímavější bohatou korunu. I když ve své mexické domovině může dorůst až do devíti metrů, u nás dorůstá maximálně do výšky jednoho metru.

Do moderního interiéru moderní pokojovky. Jaké to jsou?

Masožravky

Pod označením “moderní pokojovky” se také lidem vybaví masožravky čili masožravé rostliny, které si v interiéru oblíbí hlavně děti. Jedná se nejen o moderní květinu, ale zároveň se jedná o velice zajímavou dekoraci do každé domácnosti. Můžete ji pěstovat třeba i v závěsných květináčích. K oblíbeným druhům masožravek patří hlavně takzvané láčkovky nebo mucholapky.

Do moderního interiéru moderní pokojovky. Jaké to jsou?

Palmy

K nestárnoucím pokojovým rostlinám, které lze stále označit za moderní, patří také palmy, které jsou prostorově výraznější. Hodí se hlavně do interiérů, kde je více místa, dodají totiž takovým bytům útulnost. V zahradnictvích najdete mnoho druhů palem, jednotlivé druhy se liší třeba tvarem listů.

Substrát pro palmy není jen pro palmy. Využijete jej jako plnohodnotný substrát i pro další okrasné pokojovky

Alove vera

Léčivá, ale taky moderní – i tak lze popsat rostlinku zvanou aloe vera, která je typická svými dužinatými listy a drobnými ostny na listech. Prostoru dodává vzdušnost a taky eleganci. Není náročná na pěstování, jen ji nedávejte do průvanu nebo do míst, kde je vlhkost. A taky nemá ráda nedostatek světla, dejte ji třeba na poličku své světlé kanceláře.

Sukulenty

Sukulenty jsou moderní pokojovky, které jsou typické svou schopností zadržovat dlouho vodu ve svých listech. I proto se nemusí zalévat každý den nebo každý týden. Jsou velmi originální dekorací do každého interiéru, k nejoblíbenějším druhům sukulentů patří netřesk nebo nechrastec.

Do moderního interiéru moderní pokojovky. Jaké to jsou?

Foto: Unsplash.com, Shutterstck.coom

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!