Nečekané využití přípravku WD-40. Odmlží zrcadlo a zatočí s otravnými ptáky

WD-40 je sprej, který s největší pravděpodobností máte doma i vy. Toto univerzální mazivo můžete sehnat již za stovku, ale jeho mnohostranné využití v celé domácnosti vás jistě překvapí.

Odolné skvrny proti němu nemají šanci

Máte na koberci skvrnu, kterou ne a ne odstranit běžně dostupnými prostředky? WD-40 vám pomůže. Nastříkejte přípravek na skvrnu a poté otřete hadrem. Dle potřeby tento postup opakujte do té doby, než je skvrna zcela odstraněna. Pokud si váš parapet oblíbili ptáci a pravidelně vám ho znečišťují, zkuste parapet postříkat tímto sprejem. Opeřencům neublíží, ale jeho zápach je od vysedávání u vašich oken odradí.

Foto: Freepik

Vyleští skla i toaletu

Tento sprej můžete také použít k umytí toalety. Nastříkejte ho do WC mísy, nechte chvíli působit, aby se nečistoty mohly rozpustit. Pro naprostý pocit čisté toalety ji dočistěte štětkou na záchod. WD-40 je skvělý pomocník i při mytí skel. Můžete ho použít na dveře od sprchového koutu, kde hrozí usazování vodního kamene. Stačí přípravek na dveře nastříkat a vyleštit. Díky tomuto postupu se kapky vody na sprchovém koutě nebudou usazovat. Sprej lze použít i na koupelnová zrcadla, které se po nastříkání přípravku a následném vyleštění přestanou zamlžovat.

Zamete stopy po dětském řádění

Užívali jste si svých pár minut klidu a najednou vám došlo, že máte doma malé děti a ticho je tudíž podezřelé? Okamžitě jste se šli podívat, co je tak zabavilo a najednou spatřili jejich výtvarné dílo přes celou nově vymalovanou zeď? Napočítejte do deseti. WD-40 si snadno poradí i se stopami od fixů a pastelek. Stačí sprej nastříkat na pomalovaná místa, nechat několik vteřin působit a následně hadříkem setřít. Funguje to především na stěny s kluzkou strukturou. Sprej vám pomůže i v případě, že si děti do vlasů zamotaly žvýkačku. Než sáhnete po nůžkách a rozhodnete se část vlasů se žvýkačkou odstranit, zkuste nejprve místo nastříkat WD-40 a následně setřít.

Foto: Shutterstock, zdroj: webniusy, wd40