Nechte šatník vyniknout aneb tipy, jak udělat z oblečení součást interiéru

Oblečení je naše vizitka a jak se říká, šaty dělají člověka. Zatímco své nejoblíbenější kousky běžně ukazujeme v práci, při posezení s přáteli nebo nakupování, doma je zavřeme do skříně, kde čekají na svou další příležitost. Proč ale nevystavit svůj šatník i doma a udělat z něj zajímavý interiérový prvek? Vědět, jak na to, se obzvlášť hodí majitelům menších bytů, kteří neustále svádějí souboj s prostorem. Nechte se inspirovat!

[easy-image-collage id=1278]

Originální věšáky lze udělat i z běžně dostupných předmětů

Velice oblíbeným způsobem, jak skladovat oblečení a zároveň jej ponechat v otevřeném prostoru, je pojízdný věšák na šaty. Nejen, že s ním lze lehce manipulovat z místa na místo, ale lze také upravit výšku a využít jej pro dlouhé šaty, kabáty i halenky. Takto vystavené oblečení je možné seřadit například podle barev či délky a využít jej jako barevný akcent v místnosti.

 

 

 

Věšáky mohou být ale mnohem kreativnější a originálnější. Skvěle například vypadá věšák vyrobený z větve nebo užšího kmene stromu, který lze například zavěsit na strop a opatřit klasickými dřevěnými ramínky. Podobný stylový kousek může představovat i starý dřevěný žebřík, který lze rovněž pověsit nebo jen opřít o zeď a prádlo na něj věšet.

Výhodou těchto D.I.Y. věšáků je to, že je můžete natřít libovolnou barvou a ideálně je přizpůsobit interiéru.

 

 

 

Provoňte šatník bylinkami

Podobné je to i s věšákem na kabelky, které mohou být rovněž stylovým interiérovým doplňkem. Designové stojací věšáky dnes najdete v mnoha obchodech, a když je umístíte někam do rohu místnosti, ušetříte prostor a vytvoříte skvělý detail.

 

 

 

Oblečení vynikne také v transparentních šatních skříních se sklem, nebo ve vestavěných skříních s otevřenými policemi. Pochlubit se můžete i sbírkou bot, barevné lodičky vystavené v otevřeném botníku jasně ukážou, že tady bydlí dáma.

 

View this post on Instagram

I guess it’s time for cozy knits again ————————————————————————- Ich spüre und und rieche ihn schon förmlich, es liegt Herbst in der Luft, ich hab mich heute bereits mit Büchern eingedeckt, da wir uns bald eine kleine Spa Auszeit gönnen werden. Was ist in euren Augen das beste Buch welches ihr gelesen habt? ———————————————————————— I can feel and already smell it, it’s autumn ? in the air. On a rainy and freezing day I got myself some new books, since we are going to have some spa time. What was the best book you ever read? . . . . . #wardrobe#wardrobegoals#walkinwadrobe#decordaily#wardrobeinterior#diywardrobe#ilovemywardrobe#dressingroomgoals#pochettemetisempreinte#yslbag#yslcolkegebag#classyinteriors#fashionblogger#fashionista#closetjunkie#organisedwardrobe#zaraheels#closetspace

A post shared by Misses Clementi (@missesclementi) on

 

 

Otevřený šatník lze dozdobit oblíbenými šperky nebo vonnými bylinkami například v podobě pytlíčků se sušenou levandulí.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!