Vhodné barvy do interiéru volte dle znamení zvěrokruhu

Říká se, že znamení, ve kterém se člověk narodil, mu mnohé předurčuje. Krom charakterových vlastností se k jednotlivým znamením pojí také oblíbené druhy květin, nerosty a minerály a v neposlední řadě i barvy. Ať už se necháváte svým znamením ovlivnit nebo ne, barvy do interiéru dle horoskopu mohou být minimálně zajímavou inspirací.

Býci mají rádi eleganci a luxus v podobě černé a zlaté, raci se cítí dobře ve světle modré

Nelze říci, že by se ke každému znamení pojila jen jedna barva, ale určitou dominanci zde nalézt lze. Možná vás překvapí, že například dynamický a dobrodružný beran si libuje v růžové, která představuje odvážnou barvu ukazující sílu. Beran má rovněž rád karmínově červenou, žlutou nebo listovou zeleň.

Býk se naopak vzhlíží v černé, má rád krásu a luxus a černá barva je jednoznačně barvou elegance. Tohle znamení má rádo také smaragdově zelenou, zlatou nebo skořicovou. Žluté stěny nebo doplňky se nejvíce hodí k blížencům. Blíženci jsou velmi veselí a přizpůsobiví a veselá žlutá se perfektně hodí k jejich osobnosti. Tato barva je navíc v interiéru velice flexibilní a dá se s ní skvěle pracovat. Blíženci krom toho milují také různé odstíny fialové, modré i kávové.

Raci se vzhlíží ve světle modré. Jejich citlivá a velice loajální duše k sobě potřebuje spíše klidnější barvy a tou světle modrá bezesporu je. Rakům v interiéru prospěje i perleťově bílá nebo stříbrná. Pokud jde o dramatické osobnosti, které dokážou být inspirací pro ostatní, jsou to lvi. Lvům nejvíce vyhovuje fialová, svítivě oranžová nebo purpurová – dramatické barvy, které mohou v místnosti vytvořit skvělý akcent.

Zelná patří vahám, červená štírům

Krémová patří pannám. Právě panny mohou být schopny vidět rozdíl mezi dvaceti odstíny této jemné a elegantní barvy. Toto znamení se bude cítit dobře i mezi máslově žlutými zdmi nebo doplňky, stejně jako s jarní zelení či fuchsiovou barvou.

Spravedlivé váhy milují zelenou. Váhy si pevně stojí za svým osobním přesvědčením, dokážou však zároveň ocenit krásu ve všech jejích podobách. Osobnosti s tímto znamením se snaží nalézt harmonii a právě zelená tuto harmonii představuje. Krom toho si váhy rozumí také s růžově zlatou, modrozelenou nebo s vínovou.

Vášnivý štír zbožňuje červenou, svítivě růžovou ale i půlnoční modř, zatímco energický a spontánní střelec má rád čokoládovou, tyrkysově modrou nebo limetkově zelenou.

Ryby jako vodní znamení se v barvách nezapřou – odstíny modré a stříbrné jsou pro ně ideálem

Šedá naopak potěší trpělivé a pracovité kozorohy. Tento neutrální odstín je dokonale nadčasovou volbou pro všechny typy interiérů, kozoroh jej může doplnit slonovinovou, bronzovou nebo lesní zelení.

I když se to může zdát překvapivé, vodní znamení jako vodnář má rád veselé až eklektické barvy a tak mu není cizí například oranžová.

Má rád také kobaltově modrou, ametystovou nebo neonově žlutou. Představivé a citlivé ryby jsou naopak vodním znamením se vším všudy. Tíhnou k tmavě modré, která má uklidňující efekt a navíc připomíná vodní hlubiny. Ryby mají rády také levandulovou, stříbrnou nebo šedou.

Foto: Shutterstock.com

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!