Nejsou zbytky jako zbytky. Skořápky vajíček i slupky z ovoce skvěle využijete v domácnosti

Celosvětově se každý den zlikviduje neuvěřitelné množství zbytků. Někteří z nás by si měli sáhnout do svědomí, zdali náhodou až příliš neplýtvají. Vyhazujeme vše od potravin přes kartony od nápojů až po obaly od jídla. Co když se ale právě tyhle zbytky dají ještě využít?

Myslete ekologicky i ekonomicky

Možná i vy během dne spoustu věcí vyhodíte, aniž byste se nad tím zamysleli. Přitom mnoho z oněch zbytků ještě lze využít, což je nejen ekologické, ale také ekonomické. Zkuste to a uvidíte!

K čemu lze využít slupky od jablek?

Můžete je usušit a udělat si z nich čaj. Někdo slupky suší a pochutnává si na nich místo nezdravých dobrot. Slupky od jablek mohou ženám pomoci zbavit se nevzhledných kruhů pod očima.

Foto: Pexels.com

K čemu lze využít slupky stonek z brokolice?

Růžičky brokolice sice spotřebujete, ale stonek vyhodíte. Proč? Když ho namočíte do vody a necháte ho louhovat přes noc, získáte následující den chuťově zajímavou zálivku, která zpestří váš salát.

Foto: Pexels.com

K čemu lze využít slupky filtr na kávu?

Filtr na kávu nevyhazujte, zatímco si budete vychutnávat tento oblíbený nápoj. Možná to nevíte, ale dají se s ním úspěšně vyčistit boty!

K čemu lze využít slupky vaječné skořápky?

Pro lidi na vesnici je to samozřejmost, protože je dávají slepicím. Lidé žijící ve městě ale tohle využití neznají, proto skořápky od vajec v jejich domácnostech končí v koši. Nyní již budete vědět, že když je dáte do květináče, zajistíte tak rostlinám delší výdrž vody.

K čemu lze využít slupky slupky od melounu?

Dát si šťavnatý meloun je pro mnoho z nás zejména v létě takřka na denním pořádku. Pochutnat si na červené dobrotě je jedna věc, jak ale naložit se slupkami, které většinou končí v koši? Dejte je do vody, nechte 24 hodin luhovat a poté použijte na pleť. Pomůže to proti akné.

Foto: Pexels.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!