Nekonvenční byt v pražských Dejvicích zabodoval v prestižní soutěži

Majitelka drobného bytu v pražských Dejvicích se může pyšnit výhrou v prestižní české soutěži Interiér roku. Byt zabodoval svojí útulností a unikátním stylem, do kterého se promítla i osobnost samotné majitelky. Ta totiž během rekonstrukce úzce spolupracovala s týmem architektů, a byt tím doslova odráží její povahu a životní postoje.

Kuchyně v hlavní roli

Středobodem celého bytu je nádherná kuchyně, která kombinuje retro prvky s moderními a funkčními materiály. Prostor je stylově a zároveň velice prakticky rozvržen. Například schody do podkroví v sobě ukrývají prostorné skříňky, které majitelce dopřejí množství úložného prostoru na nádobí nebo suroviny.

Dominantním prvkem je zde jídelní stůl, který je vyroben z lakovaných OSB desek. Zvláštností je ale především jeho umístění. Na jedné straně je zavěšen ze stropu na ocelových lankách a druhý konec je zapuštěn do kuchyňské linky. Kombinace industriálního vzhledu stolu a retro modrých skříněk vytváří v kuchyni doopravdy unikátní atmosféru.

Byt odkrývá i kousek majitelčiny duše

To, co dělá interiér hodný vítezství v prestižní soutěži, je pravděpodobně odraz osobnosti samotné majitelky. Architekt podílející se na rekonstrukci sám přiznává, že majitelka velmi zapáleně konzultovala s týmem všechny změny. Tím se do interiéru otiskl její osobitý styl.

Sama majitelka je prý velmi silnou a vyhraněnou osobností. I proto po dlouhých debatách o vzhledu interiéru vznikl byt s velice vytříbeným stylem, který není jen prvoplánově moderní, ale nabízí i osobní kouzlo.

Foto: Shutterstock

Malý prostor využitý na maximum

Kromě kuchyně kombinující retro a industriální prvky vévodí celému bytu také původní dřevěná podlaha. Tu se tým architektů po konzultaci s majitelkou rozhodl v bytě ponechat, a prostoru to rozhodně prospělo.

Byt je sice poměrně malý a nachází se pod střechou, zkosené stěny však vůbec neubírají na praktičnosti bytu. Díky vysokému krovu totiž mohl v podkroví vzniknout útulný prostor pro práci. Celý byt je navíc díky četným střešním oknům a zajímavým zářivkám krásně prosvětlený. Jeho kouzlo tak může vyniknout naplno.

Foto: Shutterstock, zdroj: Morix, Interierroku