Nepodceňujte péči o koženou sedačku. Jak na to?

Kožená pohovka se pěkně vyjímá snad v každé domácnosti. Ještě lépe ale vynikne, pokud její věnovaná dostatečná péče. Pouze správně ošetřovaná sedačka totiž dokáže maximálně plnit svou službu.

Zóna pro odpočinek musí být perfektní

Jak si představujete útulný domov? Takový, kde byste hned teď mohli začít bydlet? Každý má samozřejmě jiné priority, ale jedno je jisté: v ideálním domově by neměly chybět zóny pro odpočinek. Čím víc, tím líp. A jejich kvalita by měla být samozřejmě špičková. Proto se vyplatí nezanedbávat péči o nábytek, především ten kožený. Jak pečovat o koženou sedačku, aby dlouho a dobře sloužila, poradíme v následujících řádcích.

Vlhký hadřík dokáže zázraky. Možná se to nezdá, ale pravidelné otírání vlhkým hadříkem může být podobně účinné, jako občasné použití agresivních čisticích prostředků. Pokud svou sedačku jednou týdně otřete, zbavíte ji lehkých nečistot i prachu a navíc zabráníte nadměrnému vysychání kůže. Při omývání dbejte na to, abyste příliš netlačili a raději kůži otírejte jemnými krouživými pohyby.

Vyhýbejte se neznámým prostředkům. K dostání je celá řada speciálním přípravkům určených na péči o kožený nábytek, ale nikdy si nemůžete být předem jisti, zda budou vyhovovat právě vaší sedačce. Není vyloučeno, že jejich aplikace zanechá na kůži tmavší skvrny. Proto před použitím nového přípravku raději vyzkoušejte jeho účinek na malém, méně viditelném místě pohovky. Rozhodně to však neznamená, že bychom vám zrazovali od použití chemie. Naopak, pokud je pohovka znečištěná něčím, co nezvládne obyčejná voda, jsou takové prostředky k nezaplacení.

Raději do stínu. Svou novou koženou pohovku neumisťujte na přímé slunce. Kůži totiž přímé sluneční záření nedělá dobře – vysychá, časem vybledne a může dokonce i popraskat. To platí nejen pro pohovky, ale i pro jiný kožený nábytek, například židle k psacímu stolu. Také si dejte pozor na to, aby se sedačka nenacházela v blízkosti topného tělesa.

Poškrábání vyřeší mastný krém. Drobné škrábance jsou běžnou vadou, která postihuje snad všechen kožený nábytek. Jen velmi úzkostlivý majitel se jich dokáže vyvarovat. Ale ani když se objeví, není ještě nic ztraceno. Pomůže jednoduchá aplikace mastných krémů, třeba i toho určeného pro péči o lidskou pokožku.

Foto: Unsplash

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!