Netradiční způsob mytí oken. Využijte čajového sáčku a budou doslova zářit čistotou

Pokud patříte k lidem, kteří začínají den s horkým hrnkem čaje nebo si ho rádi dopřejí na zahřátí v zimních měsících a s ledem v těch letních, zpozorněte. Kvalitní černý čaj vám poslouží nejen na doplnění tekutin. Hodí se i jako skvělý pomocník při úklidu domácnosti. Skvěle s ním totiž odstraníte šmouhy a mastnoty na vašich oknech.

Jak správně vyčistit okna

Uklizená a nablyštěná okna jsou vizitkou každé hospodyňky. Pravdou ale je, že udržet okna stále čistá je velká výzva, na kterou je potřeba velké množství speciálních čisticích prostředků. Spousta lidí dělá tu chybu, že se k mytí oken odhodlá, až v případě, kdy jim sluneční paprsky zasvítí do oken a odhalí veškeré nečistoty. Ač je mytí oken za slunečného počasí lákavé, tak je to chyba, kvůli které vám čištění oken potrvá mnohem déle. Důvod je jednoduchý. Slunce způsobuje, že voda a čistící přípravky na okně rychle zasychají a nechávají na něm tak šmouhy. Další častou chybou při mytí oken je fakt, že se na jejich mytí používá výhradně voda z vodovodu. Většina domácností se ovšem potýká s tvrdou vodou, která napomáhá tvorbě vodního kamene. Na oknech z toho důvodů zůstávají nečistoty a nevzhledné mapy. Tento problém můžete částečně zmírnit, pokud na mytí oken použijete destilovanou nebo alespoň převařenou vodu.

Foto: Shutterstock

Vyčištění oken pomocí čajových sáčků

Čištění oken pomocí čajových sáčků je zaručený způsob úklidu bez použití chemických čistidel. Díky čajovému sáčku odstraníte ze svých oken šmouhy, nevzhledné mapy i zaschlou špínu. Okna se vám díky tomu budou lesknout po dlouhou dobu. Připravte si čistící roztok ze čtyř sáčků černého čaje a hrnku vařící vody. Čaje nechte louhovat ve vodě zhruba patnáct minut, poté čajové sáčky vyhoďte do koše. Jakmile silná čajová směs vychladne, nalijte ji do lahvičky s rozprašovačem. Touto směsí účinně vyčistíte okna, zrcadla a další skleněné povrchy.

Foto: Shutterstock, zdroj: MyRecipes, CookcLeanRepeat, bobvila