Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí čistič na okna bez chemie

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí čistič na okna bez chemie

Mytí oken není zrovna nejoblíbenější činnost, ale ne nadarmo se říká, že okna jsou bránou do naší domácnosti. Pokud tedy nechceme hledět ven skrze šmouhy a nepřejeme si, aby si sousedé říkali, že na úklid zrovna nedbáme, chtě nechtě se do mytí oken čas od času pustit musíme.

I když možná ani vás mytí oken nebaví, když si k tomuto účelu vyrobíte šikovný domácí prostředek, bude vás těšit vědomí, že nepoužíváte chemii a navíc za jeho výrobu utratíte jen pár kaček. Mytí oken pak bude rázem o něco veselejší, nemyslíte?

Neutrácejte zbytečně: vyrobte si domácí čistič na okna

Domácí čistič oken za pár korun

Je pravda, že čističe na okna, které seženete v kterémkoli obchodě nebo drogerii, nevyjdou kdovíjak draze. Záleží samozřejmě na značce, ale do 100 Kč za kus se určitě vejdete. My to ale umíme ještě levněji a máme pro vás recept na domácí čistič oken, který vás vyjde opravdu jen na pár korun.

Budete potřebovat:

  • 50 ml octa
  • 400 ml vody
  • 2 lžičky jaru na nádobí

Příprava je rychlá a snadná

Výroba domácího čističe na okna je nejen levná, ale také velmi snadná a poměrně rychlá. Pokud se zrovna  teď rozhodnete, že chcete umýt okna, stihnete si vyrobit prostředek a okna sfouknete během odpoledne.

Jak na to:

Vodu nalijte do hrnce a přiveďte k varu. Díky tomu, že vodu převaříte, prodloužíte její životnost a přípravek vám pak o to déle vydrží. Jakmile voda trochu vychladne, přičemž by ale neměla být úplně studená, nalijte do ní ocet a promíchejte. Poté přidejte dvě lžičky jaru na nádobí, opět promíchejte a až bude směs studená, přelijte ji do sprejovky.

S přípravkem umyjete okna i rámy

Domácí přípravek je natolik šikovný, že s ním umyjete nejen samotné okenní tabule, ale můžete ho použít i na mytí rámu nebo parapetu. Zkrátka všestranný pomocník, díky kterému budou vaše okna vždy krásně čistá. Radost pohledět!

Foto: Pexels.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!