Neutrácejte zbytečně. Vyrobte si domácí čistidlo na okna za pár korun a bez zbytečné chemie

Mytí oken nepatří zrovna mezi nejoblíbenější činnosti, nicméně alespoň dvakrát do roka bychom se k tomu přeci jen přemluvit měli. Většina hospodyněk myje okna na jaře a před Vánoci, což by se dalo označit za takový český standard. Existují ale i výjimky potvrzující pravidlo, které jsou důkazem toho, že se najdou tací, kteří okna myjí častěji.

Ať už je to tak či onak, možná i vy patříte k lidem, kterým vadí chemická čistidla na okna. Nejenže se jejich pořizovací cena neustále zvyšuje, takže jsme nuceni mnohdy protočit panenky, ale také jsou tahle čistidla nadupovaná chemickými látkami.

Proč kupovat chemická čistidla, když si doma můžete vyrobit vlastní?

Je úplně jedno, jestli myjete okna dvakrát do roka nebo třeba každého čtvrt roku. Jistě nám dáte za pravdu, že chemické čistící prostředky nesvědčí především těm, kteří mají citlivou pokožku. Pokud chcete chránit své zdraví a ještě ušetřit, pak uvítáte naše tipy na výrobu domácího čističe oken.

Na výrobu potřebujete:

  • 1/4 hrníčku octu
  • 2 hrníčky teplé vody
  • 1/4 hrníčku čistého lihu
  • 1 polévkovou lžíci škrobu

Všechny suroviny smíchejte a nalijte do nádoby s rozprašovačem.

Nejen na okna, ale i zrcadla

Podomácku vyrobený čistič, ve kterém není ani stopy po chemii, můžete použít nejen pro čištění oken, skvěle se totiž hodí na jakékoli skleněné plochy, pomůže s čištěním zrcadel. Uvidíte, že ho doma jistě využijete na mnoho způsobů a nedáte na něho dopustit.

Foto: Pexels.com, Unsplash.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!