Obyčejná ledová kostka jako univerzální pomocník do domácnosti. S čím vším si poradí?

Foto: Freepik.com

Kostky ledu si přidáváme do drinku, když se chceme osvěžit. Zpravidla je máme nachystané v mrazáku, ale kromě pití by nás možná ani nenapadlo použít je k něčemu dalšímu.

Kostka ledu ale nemusí sloužit jen k osvěžení. V domácnosti se dá využít mnoha způsoby. Co s ní třeba odstranit důlek z koberce nebo žvýkačku z oblečení?

Poradí si se záhyby na oblečení

Už se vám někdy stalo, že jste měli opravdu naspěch, ale oblečení, které jste si zrovna chtěli vzít na sebe, bylo nehezky pomačkané? Až se vám to stane příště, vezměte do ruky kostičku ledu a pomačkaná místa jimi přetřete, poté přežehlete a můžete vyrazit.

Zlikviduje důlky na koberci

Znáte to – pustíte se do stěhování a na místě, kde ještě před chvilkou stál nějaký kus nábytku, zůstaly v koberci nepěkné důlky. Na otlačené místo přitom stačí položit kostku ledu a nechat ji rozpustit. Pak ještě dané místo lehce přetřete kartáčem a po důlku nebude ani památky.

Odstraní přilepenou žvýkačku

Objevit žvýkačku přilepenou na oblečení není žádný med. Všichni totiž víme, že mrška žvýkačka dobře drží a zbavit se jí není jen tak. Když si ale na pomoc vezmete kostičku ledu, přejíždět s ní po žvýkačce, dokud neztvrdne a poté ji odlepit.

Pomůže se zaléváním květin

Zalévání květin vysoko na poličkách je vždycky tak trochu risk, co? Musíte se k místu natahovat, případně se tahat se stoličkou nebo s židlí, šplhat nahoru a ještě se bát, že s konvičkou nad hlavou vodu vylijete tam, kam jste nechtěli. Řešení se nabízí: kostky ledu! Položte je do květináče, ony se samy rozpustí a postarají se o hydrataci kytiček.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!