Oděrky na stěně, skřípající dveře i snazší šroubování: nečekaná využití mýdla, o kterých jste možná nevěděli

Klasické tuhé mýdlo máme doma snad úplně všichni. Mnozí z nás na něho nedají dopustit, je to zkrátka klasika. Využíváme ho při osobní hygieně, ale málokoho by napadlo, že se dá mýdlo využít i na takový problém, jako jsou vrzající dveře!

Voňavé skříně a zásuvky

Schovat kostičku mýdla do skříně nebo do zásuvek je už možná okoukaný způsob, jak oblečení zajistit příjemnou svěží vůni. Ale kdo ví, třeba se na tento oblíbený trik našich babiček v dnešní moderní době zapomnělo, tak proč si ho nepřipomenout!

Foto: Pixabay.com

Už žádné skřípání a vrzání

Nepříjemný zvuk skřípajících dveří nebo potíže se zásuvkou, která drhne? I s tímto vám může pomoci obyčejná kostička mýdla. Potřete okraje šuplíků nebo panty u dveří a rázem bude po skřípání, vrzání a drhnutí, které vám tolik otravovalo život.

Odemykání jako po másle

Možná lépe řečeno po mýdle? Někdy se stane, že klíče drhnou v zámku a nejdou do něho pořádně strčit, musíme vynaložit sílu a u toho se bojíme, že klíč v zámku zalomíme. Přitom stačí tak málo: párkrát přejet zubatou částí klíče po mýdle a tím zámek promazat.

Foto: Pixabay.com

Poradí si s oděrkami ve zdi

Rozhodli jste se, že obraz přestěhujete z místa na místo? Což o to, naťukat hřebíček zabere pár vteřin, ale co s drobnou oděrkou, která po obraze zůstane na jeho původním místě? Postižená místa jednoduše jemně přejeďte mýdlem, postaráte se tak o to, že oděrky ve zdi už nebudou jako pěst na oko. Chce to jen vybrat stejný odstín mýdla jako je barva stěny, nehodí se na barevné zdi, kde je lepší použít tmel.

Šroubování snadno a rychle

Proč se nadřít u šroubování, když si tuhle činnost můžete usnadnit? Už asi tušíte, že k tomu bude zapotřebí mýdlo, ale co s ním?! Před šroubováním potřete závity troškou mýdla, poté zajedou do dřeva doslova jako po másle.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!