Plevel mezi dlažbou už se vám neobjeví. Použijte základní suroviny z kuchyně

Máte na zahradě vytvořenou krásnou cestičku ze zámkové dlažby, ale vaši radost vám kazí fakt, že z dlažby nevzhledně vykukuje plevel? Zbavování se plevele vytrháváním je náročné na čas i energii. Naštěstí existují spolehlivé metody, kterými plevel mezi dlažbou odstraníte lehce, efektivně a bez chemie. Stačí vám k tomu pouze několik ingrediencí, které používáte běžně v kuchyni.

Jak na odstranění plevele pomocí octu a soli

Ocet je všestranný pomocník v domácnosti a dokáže si poradit i s plevelem. Stačí, když smícháte sto gramů soli s jedním litrem octa a promícháte. Jakmile se sůl rozpustí, nalijte směs do lahve s rozprašovačem a aplikujte přípravek na místa, kde plevel roste. Směs octu a soli plevel vysuší a tím ho zničí. Zvýšené opatrnosti dbejte v případě, že se v okolí dlažby nachází jiné rostliny. Pokud byste postříkali i je, mohl by je stihnout stejný osud jako plevel. Sůl můžete také nasypat přímo na plevel a mírně zalít vodou. Jen pozor na to, aby také nepronikla ke kořenům jiných rostlin.

Zalijte plevel horkou vodou

Na tuto metodu nepotřebujete žádné speciální náčiní ani ingredience. Bohatě vám stačí uvařená horká voda, kterou nalijte přímo na plevel. Horká voda se dostane ke kořenům a dokonale je zničí. Díky tomu plevel nebude mít tendence znovu růst. Tento jednoduchý a levný způsob můžete v případě potřeby používat opakovaně.

Foto: Shutterstock

Zbavte se plevele pomocí kartonu

Aby se plevelu dobře dařilo, potřebuje k životu velké množství slunečního svitu. Pokud se mu ho nedostává, neprospívá a uhyne. K izolaci půdy od světla vám budou nápomocné kartonové obaly. Jak na to? Zalijte půdu vodou a položte na ni nastříhaný karton v několika vrstvách. Karton je potřeba zatížit, aby ho neodnesl vítr. Postačí vám k tomu třeba trocha zeminy. Takto můžete plevel eliminovat i z vašich záhonů. Na záhony rozprostřete karton a zasypte ho hlínou. Následně do kartonu udělejte díry, do kterých vysázíte rostliny. Rostliny budou mít díky prostoru v kartonu dostatek slunečního svitu pro svůj růst, ale plevel se v jejich blízkosti už neobjeví.

Foto: Shutterstock, zdroj: kawvalleygreenhouses,woodushop