Výmalba podkrovních bytů se řídí vlastními pravidly

Výmalba podkrovních bytů se řídí vlastními pravidly

Podkrovní byty jsou svým způsobem kouzelné a romantické. Mohou za to šikmé stěny, které celému interiéru dodávají úplně jiný rozměr. Ačkoli se najdou odpůrci bydlení v podkroví, kteří zastávají názor, že šikminy jen zbytečně zmenšují prostor, je mezi námi většina těch, pro které je život v podkrovním bytě lákavou výzvou.

Výzvou pro vás může být už jen samotné zařizování podkrovního bytu. Zde musíte počítat s centimetry a snažit se nabízený prostor využít opravdu na maximum. V dnešním článku se ale nechceme věnovat zařizování podkroví, naopak vám chceme poradit, jak vymalovat podkrovní byt. Mohlo by se totiž zdát, že na tom nic není. Pravda je ale taková, že i výmalba podkroví má svá pravidla.

Jak vymalovat podkrovní byt

Podkrovní byty jsou díky šikmým stěnám opticky menší. Proto je potřeba volit vhodné barvy, abyste už tak menší místnost neudělali ještě menší. Zbytečně byste se tak ochudili o drahocenný pocit vzdušnosti, který je potřeba v podkroví zachovat. Nemusíte se ale bát, s našimi tipy zvládnete vymalovat podkrovní byt na jedničku!

https://www.instagram.com/p/B0AZoh2ijXj/

Šikmé stěny musí zůstat světlé

Dominantou podkrovního bytu jsou bezesporu jeho šikmé stěny. Zpravidla zde tvoří největší část, proto doporučujeme, věnovat se jim jako prvním. Důležité je zvolit světlé barvy, tmavý odstín by způsobil, že by se prostor zmenšil – a to není žádoucí.

Rozhodně se ale nemusíte spoléhat pouze na klasiku v podobě bílé barvy. Skutečnost, že šikminy musí zůstat světlé, totiž neznamená, že si s nimi nemůžete vyhrát. Existuje nespočet krásných barev, které se dají použít ve světlém odstínu: co třeba žlutá, modrá, zelená, růžová nebo oranžová?

https://www.instagram.com/p/B2qcOHtIMTD/

V podkroví mohou být tmavé barvy, ale…!

Řádky výše možná vyděsily všechny milovníky tmavých, sytých a pestrých barev, kteří si toužili své podkrovní bydlení zahalit do nějaké tlumenější barvy. Ještě než se začnete smiřovat s tím, že si v podkroví nevyhrajete s tmavými barvičkami, máme pro vás dobrou zprávu: tmavé odstíny nejsou v podkroví tabu, i tady se ale musíte držet určitých pravidel!

https://www.instagram.com/p/B2o9Z2LBfhm/

Jestliže nechcete celý prostor ztmavit a způsobit, že se tam budete cítit jako v kobce, držte se s výmalbou tmavých stěn raději při zemi. Můžeme vám doporučit vymalovat tmavou barvou nejdelší nešikmou stěnu v bytě. Věřte, že i jedna tmavá zeď vám bude stačit, abyste svému bydlení dodali ten správný šmrnc a zároveň uspokojili svoji potřebu sytého odstínu.

https://www.instagram.com/p/B0z-vdWlRx4/

Foto: Instagram, Pexels.com, Shutterstock.com

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!