Už zavítal podzim i k vám domů? To prozradí podzimní dekorace

Foto: Depositphotos.com

Když se mění roční období, poznáme to nejen díky měnícímu se počasí nebo posunu času, ale také díky dekoracím. Ve chvíli, kdy přijde podzim, vše se promění do temnějších barev, které jsou pro podzim typické. Tou hlavní otázkou však je, zavítal podzim už i k vám domů?

Foto: Unsplash.com

Pokud se do podzimních dekorací chcete pustit třeba teď o víkendu, přinášíme pár tipů. Ideální zaměstnat i děti, které tak nebudou trávit hodiny u počítačů. Tvorba podzimních dekorací je zároveň jistá chvilka odpočinku plná kreativity, kterou ve svém životě potřebuje občas každý z nás.

Podívejme se na nejtypičtější podzimní dekorace a na to, jak je snadno a rychle vytvořit.

Tvoříme podzimní věnce

Když se vyřkne slovní spojení “podzimní dekorace”, každého člověka nejdříve napadne podzimní věnec, který se pověsí na dveře domu. Takový věnec se tvoří snadno, stačí mít pevný základ v podobě polystyrenového věnce či věnce vytvořeného z větviček. Základ je možné koupit nejen v květinářstvích, ale také případně na internetu.

S pomocí drátků nebo raději tavné pistolky si na věnec dekorujete vše, co se vám líbí. Aby věnec působil skutečně podzimně, vhodné jsou uschlé růže nebo makovice, krásně působí i uschlý vřes nebo listy spadané na zahradě. Nádherně vypadají i věnce ze slámy nebo ovsa.

Truhlíky plné podzimních květin

Nesmíme zapomenout na podzimní dekoraci na oknech. Jelikož muškáty už zmizely z okenních parapetů, je dobré je nahradit jinými truhlíky plnými květin. Vhodné jsou truhlíky plné vřesů, které doladíte o okrasné dýně nebo o typické podzimní dekorace v podobě miniaturních strašáků a dýní.

Foto: Unsplash.com

Okrasné dýně ozdobí schodiště

Vyřezávání dýní zkrátka patří k podzimu. Nejčastěji se dýně dávají před dům v době amerického svátku Halloween, ovšem také se vyřezanými dýněmi zdobí každý schod na schodišti, jež vede k hlavním vstupním dveřím domu.

Pokud nejste zastánci amerických svátků, doporučujeme na schody naaranžovat okrasné dýně, které vkusně vypadají například s dřevěnými lucerničkami. Můžete je buď naaranžovat po malých skupinách, nebo jsou vkusné i v mističce či jiné okrasné nádobě. Opět přikládáme fotografie pro inspiraci.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!