Ať květiny v truhlících krásně kvetou aneb tipy pro podzimní výsadbu

I podzim se může nést ve znamení mnoha krásných barev. Když se z okenních parapetů sundají typické letní květiny, jako jsou muškáty, je načase je vyzdobit něčím jiným, stejně krásným, co bude zdobit dům během nadcházejících sychravých, velmi deštivých dnů.

Aktuálně se hojně vysazují chryzantémy, které se dávají především před dům, ale také tomuto ročnímu období vládnou vřesy, které jsou skutečně úchvatné. Nejsou ani tak náročné, potrpí si jen na kyselejší, dobře prodyšnou půdu. Ať už pěstujete vřesy, chryzantémy nebo vaše okenní parapety zdobí zcela jiné květiny, přinášíme vám několik tipů pro podzimní výsadbu, které jistě oceníte. Podzimní výsadba už bude hračka!

Foto: Shutterstock.com

Tipy pro podzimní výsadbu

1. Nepoužívejte samozavlažovací truhlíky

Pokud jste milovníkem samozavlažovacích truhlíků, raději se jim vyhněte při podzimní výsadbě. Nikdo neví, jak chladný a sychravý podzim bude, proto není vyloučené, že v nich voda nezmrzne. I když jsou podzimní květiny zvyklé na chladno, jejich kořeny mohou být zamrazenou vodou zničeny.

2. Používejte kyselejší substrát

Jestliže se rozhodnete pěstovat vřesy a podobné rostliny, použijte krapet kyselejší substrát. Jak jsme zmínili výše, potrpí si na něj, stejně jako si potrpí na prodyšnou půdu. Je možné buď koupit už připravenou směs, která je určena právě vřesům, ale také je možné smíchat rašelinu s pískem a kůrou, což udělá stejný efekt.

3. Sázejte hustěji

Určitě jste zvyklí na sázení, kdy jednotlivé rostlinky sázíte daleko od sebe, jelikož víte, že se rozkvetou a budou honosné. U sázení podzimních květin nedělejte mezi rostlinami takové rozestupy. Květiny během chladných dnů nerostou tak rychle a výrazně, jako jsme zvyklí u jiných, letních rostlinek.

4. Odstraňujte suché listy

Péče o podzimní rostlinky není vůbec náročná, spočívá vlastně jen v tom, abychom průběžně odstraňovali suché a odumřelé listy. Zaléváme jen mírně, hnojení není na podzim potřeba.

Do kdy podzimní květiny mohou zdobit okenní parapety?

Častá otázka mnohých zahrádkářů je, do kdy mohou podzimní květiny zdobit okenní parapety. V zásadě platí, že do doby, než přijdou první zimní mrazíky. Pokud bychom měli být konkrétnější, podzimní květiny mohou zdobit okenní parapety až do prosince.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!