Pokojové rostliny místo čističek vzduchu? Zkuste třeba tchynin jazyk

Neinvestujte do čističky vzduchu. Pokojové rostliny pročistí vzduch za ni!
Neinvestujte do čističky vzduchu. Pokojové rostliny pročistí vzduch za ni!

Pokojové rostliny mohou mít spoustu užitečných vlastností. Existují totiž i takové, které hravě nahradí drahé čističky vzduchu! V domácnostech se často hromadí nejen prach, ale také plísně a další škodliviny, které vyvolávají kašel nebo nejrůznější alergické reakce. Pročistěte proto vzduch u sebe doma a uvidíte, že se vám bude dýchat daleko lépe. Nemusíte však investovat do nové čističky vzduchu, pokojové rostliny zastanou tuto práci skvěle!

Jaké konkrétní druhy pokojových rostlin opravdu efektivně vyčistí vzduch v každé domácnosti?

Tchynin jazyk

O rostlině zvané tchynin jazyk jste už pravděpodobně slyšeli. Také se jí jinak říká Tenura nebo Sansevieria. I když se jedná o jedovatou rostlinu, pročistí vzduch naprosto dokonale. Nemusíte se jí bát ani v případě, že patříte k nezkušeným pěstitelům, jelikož tato rostlina vydrží naprosto všechno. Aby však byla spokojená a spokojeně rostla, doporučujeme ji umístit na slunné stanoviště, kde bude teplota vyšší než dvanáct stupňů Celsia.

[easy-image-collage id=3274]

Dracéna

Rostlinu zvanou dracéna nebo také dračinec taktéž nemusíme dlouze představovat. I tato rostlina se řadí k poměrně oblíbeným, a to především díky nenáročné péči. Dracéna potřebuje ke svému spokojenému životu jenom dostatek světla, za to vám perfektně pročistí vzduch v domácnosti. Co se týče zálivky, nemusíte to přehánět. Stačí ji mírně zalít jednou týdně.

[easy-image-collage id=3275]

Fíkus

Velice často se v domácnostech pěstuje fíkus. Jedná se o pokojovou rostlinu, která má nádherné dekorativní listy. Její funkce však není jenom dekorativní, i fíkus umí skvěle pročistit vzduch a zbavit ho nejrůznějších škodlivin. Aby vám dlouho v interiéru vydržel, doporučujeme ho pěstovat na místě, kde se teplota pohybuje nad patnácti stupni Celsia a kde je hodně světla.

[easy-image-collage id=3276]

Foto: IKEA, Amazon, Unsplash.com.

Tereza Čierníková

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.