Pokud vyhodíte ruličky od toaletního papíru, budete litovat. Mají skvělé využití

Až příště vypotřebujete toaletní papír a zamíříte si to s prázdnou papírovou ruličkou k odpadkovému koši, zadržte. Nevyhazujte ji a raději jí vdechněte nový život. Ruličky od toaletního papíru mají v domácnosti další využití. Jak nejefektivněji je využívat se dozvíte na následujících řádcích.

Originální úložiště

Pokud se vám na stole neustále povalují kancelářské potřeby jako pera a pastelky, vyrobte si stojánek z ruliček od toaletního papíru. Ruličky můžete pomalovat, posprejovat nebo ozdobit balícím papírem dle libosti. Na dno ruličky připevněte kus tvrdé čtvrtky nebo kartonu, aby vám lépe držely a nepřevrátily se. Ruličky můžete použít i na uchovávání balícího papíru. Vložíte do nich nespotřebovaný balící papír, který se vám díky tomu nebude rozmotávat. A vy ho tak můžete snadno uchovávat třeba do příštích Vánoc. Ruličky od toaletního papíru můžete také použít na organizaci svých šátků. Vložte na dno šuplíku ruličky a do každé z nich narolujte šátek.

Hračka pro domácí mazlíčky

Ruličky od toaletního papíru ocení i vaše kočky. Mnohem více než drahé dárky z přepychových obchodů. Pokud vám nevadí, že je roztrhají a roznesou po celém bytě, zajistíte jim tak nekonečnou zábavu. Z ruličky od toaletního papíru můžete ale vyrobit i krmítko pro ptáky. Potřete vnějšek ruličky arašídovým máslem a následně tuto lepkavou část obalte ptačími semeny. Toto krmítko potom nasaďte na pevnou větev stromu.

Ruličku můžete zasadit do země nebo většího květináče společně s rostlinou. / Foto: Shutterstock

Pomocník pro zahrádkáře

Pokud si chcete na zahradě vypěstovat rostliny, jejich semena hravě nastartujete v ruličce od toaletního papíru. Vytvořte ruličkám dno a nasypte do nich zeminu a přidejte semena. Až vám ze semen vyroste rostlina a bude čas k jejímu přesazení, můžete buď ruličku odstranit nebo celou ruličku zasadit do země nebo většího květináče společně s rostlinou. Rulička od toaletního papíru se vám také bude hodit na podpal, ať už na rozdělání ohně doma v krbu nebo na zahradě při pálení suchých větví.

Foto: Shutterstock, zdroj: simplemost, farmersalmanac