Potravinářská fólie dokáže posloužit v mnoha nevyžádaných situacích. Stane se vaším univerzálním pomocníkem

Většina domácností vlastní potravinářskou fólii. Je skvělá na balení svačin, zabránění okorání potravin. S potravinovou fólií přikryjeme potraviny v misce, kterou nemůžeme uzavřít víkem. Můžeme s její pomocí zabalit nějaké předměty, vytvářet balíčky apod. Ale potravinová folie má i jiná než potravinářská využití. Víte jaká?

Fólií proti oroseným oknům

Nechcete koukat na orosená okna? Pro první pomoc využijte potravinovou fólii. Aplikujte jí na okno a uhlaďte. Můžete jí také zmačkat a utěsnit s ní otvory v okně, kudy může projít vzduch.

Fólie jako pomůcka při stěhování

Bojíte se, aby se vám při stěhování nerozbily skleničky, porcelán a další křehké věci? Než předměty umístíte do krabice, zabalte je dohromady několika vrstvami potravinové fólie. Zajistíte tak, že o sebe jednotlivé věci nebudou ťukat a nic se nerozbije.

Použití fólie k odstranění lepidla od etiket

Koupíte si věc do domácnosti, na kterém je etiketa. Po jejím odstranění vám zůstane ulepený čtvereček? Zkuste použít trik s potravinářskou fólií. Překryjte ulepenou část fólií a přiložte mokrou papírovou utěrku. Držte tak dlouho dokud lepidlo nezměkne a nepůjde snadno odstranit.

S Fólií k čistším poličkám v lednici

Kdo rád čistí lednice? Není to vaše oblíbená činnost? Zkuste přes jednotlivé poličky natáhnout pevnější potravinovou fólii. Jakmile budete chtít lednici vyčistit, stačí jen vyměnit špinavou fólii za novou.

Foto: Shutterstock

Fólie zabrání tvrdnutí malířských štětců

Rozhodli jste se malovat místnosti a není to otázka jen jednoho dne? Nevymývejte štětec vodou, když víte, že bude další den potřeba. Po vymalování obalte štětec potravinovou fólií – i když na něm bude barva. Tak vám štětec neztvrdne a bude další den připraven k použití.

Fólií proti škraloupu

Pamatujete na dětství, kdy se Vám udělal škraloup na kakau nebo na pudinku? Pokud ještě teplý pudink přikryjete potravinovou fólií, zabráníte tak vzniku škraloupu.

Foto: Shutterstock, zdroj: Housebeautiful