Pracoviště čeká dramatická proměna, tradiční kanceláře se stávají otevřenými místy k setkávání

Pracoviště čeká dramatická proměna, tradiční kanceláře se stávají otevřenými místy k setkávání
Zdroj: archello.com

Pracoviště již dávno není jen kancelář se spoustou pracovních stolů a kávovarem v rohu. Moderní working space se mění v závislosti na povaze současné práce. Navštivte kanceláře Digital Entity, které jsou otevřené všem kreativním nápadům.

Prostor, který připomíná domov

Tak jako doma máme místnosti zařízené podle jejich účelu, při navrhování interiéru kanceláří v italském Miláně se architekti snažili o totéž. Reagovali tak na stále rostoucí potřebu vytvořit příjemné a flexibilní pracovní prostory, kde budou lidé nejen sedět u stolu a pracovat, ale především se setkávat při společném řešení problémů.

Interiér nejvyššího patra budovy Digital Entity tak umožňuje provozovat různorodé pracovní aktivity na místech, která byste na klasickém kancelářském pracovišti patrně nehledali.

Nejlepší nápady vznikají v kuchyni

Prostor je lineárně propojen širokou chodbou s vestavnými skříňkami na osobní věci pracovníků.

Na začátku najdeme prostornou kuchyňku, která ovšem netvoří pouze místo ke konzumaci rychlého oběda či kávy. Nejnovější výzkumy studující pracovní prostředí totiž ukazují, že právě během pauzy na občerstvení se lidé na pracovišti rádi setkávají a konzultují své úkoly. Výhodou je také to, že na tomto místě se často setkávají lidé z různých oddělení, což umožňuje rozdílné pohledy na danou věc. Navržená kuchyňka tedy obsahuje nejen linku na přípravu jídla a kávy, ale také velký stůl s barovými židlemi a velkoformátovou popisovací stěnu, kam je možné vzniklé nápady ihned zaznamenat.

Popovídejme si

Současný trend směřuje čím dál více k práci z domova. Digitalizace a sdílená úložiště dat umožňují připojit se k pracovní skupině prakticky odkudkoliv. To má za následek dramatickou proměnu pracoviště. Tradiční kancelář, ve které lidé celý den sedí a koukají do obrazovek, se tak stává spíše otevřeným místem k setkávání.

Milánská kancelář má k tomuto účelu vyhrazených hned několik částí. Jedná se jak o klasické zasedací místnosti, tak zástěnami oddělené stoly na krátké porady.

Najdeme tu ovšem i zcela ojedinělý koncept- místnosti vybavené koberci, pohovkami a těžkými závěsy evokujícími pohodlné domácí prostředí. Zde se mohou lidé setkávat a v neformální atmosféře konzultovat pracovní záležitosti

S důrazem na přirozenost

Mnoho zaměstnavatelů již dnes ví, že k nejlepším výkonům vede především to, když se pracovníci cítí příjemně. Pohodlné a promyšlené pracovní prostředí hraje přitom klíčovou roli. Většina lidí je jen nerada uzavřena v anonymním prostředí, zatímco venku svítí sluníčko. V Milánské kanceláři proto i umělé osvětlení kopíruje denní světlo, a to jak teplotou, tak umístěním v ose střešních oken.

Martina Nosálková

Miluji skandinávský styl a bydlení propojené s přírodou. Když děti, čas a finance dovolí, přikládám ruku k dílu na rekonstrukci chalupy na Valašsku. O své poznatky i puchýře se s vámi ráda rozdělím.