Praktické tipy pro lepší a bezpečnější domácnost

V domácnostech každého z nás najdeme řadu nástrah a tikajících bomb, které mohou naší přirozenou liknavostí vyústit ve skutečné problémy. Jak se s tím vypořádat? Nejlepší způsob je poctivě předcházet všem potenciálně nebezpečným situacím. V dnešním článku se zaměříme na trojici problémů, které jsou jistě blízké celé řadě z vás.

Novou vanu čistěte již od začátku

Jestliže jste si pořídili novou vanu, máme pro vás skvělý tip. Od samého začátku vaši novou vanu po pravidelných intervalech důkladně čistěte. Jak vhodný interval doporučuji čtvrt roku. Na čištění používejte přípravek s abrazivem pro důkladné odstranění případného povlaku. Po delší době se na lakovaném povrchu vytvoří důkladně zažraný povlak, který již běžným způsobem nevyčistíte. Pokud ale budete vanu po pravidelných intervalech čistit již od začátku, žádný trvalý povlak se vám na ní neudělá. Tenhle tip se dá aplikovat i na nové umyvadlo, nebo zrcadlo, které jsou na tuto problematiku také náchylné.

Pečlivě si zapisujte údaje okolo domu

Pro důležité informace ohledně vašeho bydlení je dobré mít speciální domovní knihu. Do ní si důsledně zapisujte veškeré důležité informace. Může jít například o důležitá čísla na servis, data různých výměn a oprav, plány do budoucna a podobně. Do knihy si také nalepte plán vašeho domu, rozvodů elektrických kabelů, vody, plynu a dalšího. Při jakémkoli zásahu do zdi se pak můžete rychle podívat, zda je možné zasahovat právě zde. Do knihy si také můžete zapisovat údaje o splátkách hypotéky, rozpočtové možnosti a další finanční informace. Takovou domovní knihu pak umístěte na dobře přístupném místě, aby nedošlo k jejímu zapomenutí.

Cedulka pozor pes

Cedulku pozor pes si můžete pořídit i v případě, že žádného psa nemáte. Proč byste to ale dělali? Taková cedulka pomáhá odstrašit potenciální zloděje. V dnešní době jsou zloději velmi vynalézaví a dokážou se do bytu dostat různými způsoby. Cedulka pozor pes je ale může ve vaší nepřítomnosti velmi účinně odradit. Cedulka se dá běžně zakoupit a snadno umístit na vaše dveře, případně vchodovou branku. Nechce se vám do cedulky investovat peníze? V takovém případě si můžete vytisknout její levnější variantu, která je stejně účinná.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!