Problém s nespavostí lze řešit vhodnými pokojovkami. Zkuste třeba tchynin jazyk

Foto: Pexels.com

Snad každému se někdy stalo, že v noci nemohl usnout. Zatímco zbytek rodiny spokojeně snil, vy jste se převalovali ze strany na stranu ve snaze najít ideální polohu, dlouhé minuty jste hleděli do stropu, zkoušeli počítat ovečky, ale stále ne a ne zamhouřit oči.

Pokud máte problémy s nespavostí, nemusíte hned sahat po pilulkách slibující ničím nerušené snění. Řešení lze hledat i v přírodě.

Foto: Pixabay.com

Rostliny do ložnice patří. A tyhle vám navíc pomohou klidně spát

Je dávno známý fakt, že živé rostliny mají v ložnici své místo. Zlepšují kvalitu vzduchu, proto by zde rozhodně neměly chybět. Dnes se však chceme zaměřit na rostlinky, které jsou známé tím, že pozitivně působí na spánek. Právě ony vám totiž mohou s nespavostí pomoci – tak proč to nezkusit?

Podlehněte vůni jasmínu

Krásná vůně jasmínu je užitečná nejen pro zlepšení kvality spánku, ale mimo jiné také pro zlepšení koncentrace. Voňavý jasmín dokáže uklidnit mysl, což je přesně to, co potřebujete těsně před tím, než se vydáte do říše snů.

Foto: Pexels.com

Zamilujte si levanduli

Levandule je zejména pro svou vábivou vůni velmi oblíbená. Věděli jste, že dokáže navodit pocity klidu a kromě toho také omezuje pocity úzkosti? Obě tyto vlastnosti lze využít, pokud se chcete dobře vyspat a zatočit s nespavostí, kvůli které v noci místo spánku koukáte do prázdných stěn. Levanduli mimo to využijete i jako prostředek proti šatním molům.

Foto: Unsplash.com

Nebojte se tchýnina jazyka

Když se řekne tchýnin jazyk, zejména muži se možná chytí za hlavu a vyděsí se při pouhé představě, že by něco takového měli mít v ložnici. Netřeba se ale bát, tahle zajímavá rostlina čistí vzduch, je nenáročná na pěstování a také jí nelze upřít fakt, že v interiéru zkrátka působí velmi pěkně.

Foto: Unsplash.com

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!