Využijte prostor malého bytu na maximum. Šikovné triky vám ušetří místo

Asi každý by si přál krásný prostorný byt, ve kterém by měl místa na rozdávání. Bohužel ne všem je přáno, proto mnozí z nás žijí v menších bytech, kde jsou často nuceni počítat každý centimetr.

I když žijete v malém bytě, kde o sebe kolikrát zakopáváte a o prostorném bydlení si (zatím) necháváte jen zdát, nevadí! I s malým prostorem se dá čarovat a s těmito šikovnými triky využijete i to málo, co máte, na úplné maximum!

Koupelna “á la panelák”

Kdo někdy navštívil panelákovou koupelnu, ten jistě dobře ví, že klasická umakartová jádra ukrývala vanu kombinovanou s umyvadlem. Pokud ve své koupelně potřebujete ušetřit a umyvadla se vzdávat nechcete, vsaďte právě na tohle řešení. Dneska je to provedení daleko modernější, takže se není čeho bát a úspora místa je zaručena!

Foto: SIKO

Slovinští designéři ze studia Desnahemisfera šli v praktičnosti ještě o krok dál. Navrhli unikátní koncept umyvadla propojeného s vanou. Design je to vskutku neotřelý, ale je otázka, zda by majitelé menších panelákových bytů měli o podobnou instalaci zájem.

Foto: Desnahemisfera.com

V malé koupelně je obecně problém i s umístěním pračky. Pokud její umístění není chytře promyšleno, pak ztrácíte obrovské množství drahocenného místa. Kreativní řešení lze ovšem vždycky najít. Co takhle umístit pračku přímo pod umyvadlo?

Foto: Pixabay.com

A pokud toto řešení nepůjde, pak zkuste zvolit skříňku pod umyvadlo vyrobenou na míru tak, aby zbyl prostor i pro pračku.

Foto: Freepik.com

Chytré spotřebiče šetří místo za vás

Mnozí z nás se v kuchyni neobejdou bez šikovných spotřebičů, které šetří náš čas a v dnešní době dokonce i prostor! Stačí se podívat na internetu nebo navštívit některou z kamenných prodej a hned zjistíte, že dneska si můžete pořídit kupříkladu trojkombinaci sporáku, myčky a trouby. Rázem ušetříte cenné místo, což se určitě hodí.

Foto: ALZA

Pokud jde o spotřebiče, šetřit místem se dá i v koupelně. Nikoho asi nepřekvapí existence kombinované pračky se sušičkou, kdy nejenže nezaberete místo spotřebičem navíc, ale ani vám doma nebude překážet sušák na prádlo.

Nebojte se využít prostor odshora až nahoru!

Úložné prostory jsou potřeba v každé domácnosti, bez ohledu na to, jestli se jedná o prostorný čtyřpokojový byt nebo menší dvoupokojový byteček. Tak či onak je zkrátka potřeba věci někam ukládat, případně šikovně schovat do skříně, když se nečekaně ozve návštěva.

Majitelé menších bytů by se měli naučit využít prostor, který jim jejich bydlení nabízí, pěkně od podlahy až ke stropu. Klasické skříně s typickou výškou vyhoďte a místo toho investujte do (ideálně vestavěných) skříní sahajících až ke stropu. Proč nechávat tolik místa nevyužitého nad skříněmi, když můžete prostor využít do posledního centimetru?

Foto: Depositphotos.com

Neubírejte si na pohodlí ani na prostoru

Pokud rádi stolujete u jednoho stolu, kde si vzájemně vyprávíte své zážitky a trávíte čas společně, ale vaše neprostorné bydlení vám neumožňuje pořídit si prostorný stůl, ke kterému by se všichni vešli, jděte na to chytře a pořiďte si stůl rozkládací.

Foto: Tchibo

Je to starý trik, který ale funguje naprosto báječně! Během pár vteřin stůl rozložíte, když bude potřeba a stejně tak rychle ho zase složíte, až budete po jídle. Neochudíte tak sami sebe o společné stolování a zároveň ani o prostor, protože složený stůl ho zase tolik nepotřebuje.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!