Renovace bydlení v roce 2022

Asi nikoho z vás nepřekvapí, že pandemie koronaviru zasáhla i do oblasti bydlení. Lidé začali trávit více nebo dokonce všechen čas doma. Obchodní schůzky se z kaváren a kanceláří přesunuly do obývacích pokojů. Vyučování na většině škol bylo pozměněno na online formu výuky a žáci se přesunuli z nepohodlných školních lavic do svých dětských pokojíčků.

Není tedy divu, že lidé mají potřebu své domovy přizpůsobit tomuto, snad dočasnému, stylu života. Z obývacích pokojů se staly studovny, pracovny či knihovny. Každý z členů rodiny potřebuje kvalitní wifi připojení, aby mohl správně plnit své úkoly. Spousta domů prošla a prochází renovacemi a úpravami, aby mohl z domu pracovat opravdu každý. Jaké novinky v bydlení nás čekají v roce 2021?

  1. Snaha maximálně využít prostor 

Lidé si během pandemie postupně uvědomili, že je potřeba, aby byl dům, co nejvíce účelný. Není tu místo na zbytečnosti. Zkrátka nastal čas, kdy se během dne doma pohybují všichni členové rodiny a každý potřebuje plnit své úkoly ať už do zaměstnání nebo do školy. 

  1. Soukromí pro všechny

Jelikož se většina pracovních schůzek změnila v online meetingy a o vyučování dětí ani nemluvím, je potřeba mít svůj vlastní prostor a soukromí na plnění povinností. Začali se ve velkém pořizovat pohodlné pracovní stoly a židle, poličky na knihy a různé spisy, lampičky a kvalitní osvětlení do pracovních místností. 

Foto: Unsplash
  1. Zelené rostlinky

Lidé začali své byty a domy zkrášlovat ještě více rostlinami, než tomu bylo doposud. Květiny jsou nejen na parapetu ale i na dekoračních žebřících, jako součást knihoven nebo visí v květináčích ze stropu. Není divu, že si lidé během pandemie koronaviru oblíbili květiny. Existuje hned několik důvodů, proč si vyzdobit svůj dům květinami: vytváří kyslík, zkrášlují domov a přináší do něj veselou atmosféru.

  1. Rekreační a relaxační zákoutí

Po dobře odvedené práci si musí umět člověk dobře odpočinout. Nevadí, že je váš byt malý, v každém bytě se najde alespoň malý prostor pro oddychovou zónu. Pořiďte si do svého pokoje houpací síť, závěsné křeslo ze stropu nebo koberec s hromadou polštářů na zem. To vše můžete doplnit aromalampou, klasickými svíčkami nebo vašimi oblíbenými obrazy.

Foto: Unsplash
  1. Úprava kuchyně

Byli jste zvyklí, si cestou do práce koupit na snídani teplé vafle a oříškové cappuccino? Zainvestujte do výbavy svého kuchyňského koutu a dopřejte si vaši oblíbenou snídani. Lidé začali více nakupovat toustovače, vaflovače, smoothie makery…

Foto: Unsplash

Nikdo z nás bohužel neví, jak dlouho bude pandemie koronaviru a nouzový stav trvat. Zainvestujte do renovace svého bydlení a zútulněte si svůj dům, ať se vám v něm dobře bydlí i pracuje.

Foto: Unsplash

Usměvavá studentka a pisatelka na volné noze, která má ráda přírodu a lidi se smyslem pro humor.