Roli ubrousků je vhodné rozříznout vejpůl. Ušetříte tak místo i peníze

Také patříte k těm, kdo v kuchyni denně sahají po papírových utěrkách? V tom případě byste měli znát jednoduchý trik, jak tohoto praktického pomocníka skladovat. Jako bonus tím navíc i ušetříte. O co tedy jde?

Zkuste papírové utěrky používat úsporněji

Máte pocit, že používáte papírových ubrousků zbytečně moc? Přinášíme jednoduché řešení, jak tento krok učinit ekonomičtějším. Jednotlivé kusy papírových utěrek jsou poměrně velké, a tak je často vyhazujeme z poloviny úplně čisté.

Právě to je hlavní výhoda a zároveň neduh papírových utěrek. Totiž fakt, že je můžeme rovnou vyhodit a nemusíme je prát narozdíl od utěrek látkových. Často tak ale vyhazujeme i ubrousky, které bychom mohli ještě použít.

Připravte si menší utěrky pro běžný úklid

Klíčem k ekonomičtějšímu a ekologičtějšímu používání kuchyňských utěrek je jejich nastříhání. Nemusíte hned roztrhat a „naporcovat“ celou roli. Tu totiž stačí překrojit nebo rozstřihnout v její polovině. Rázem tak získáte poloviční kusy ubrousků, které na řadu nečistot bohatě postačí.

Foto: Shutterstock

Usnadněte si skladování kuchyňských utěrek

Možná vám na lince dennodenně překáží široká role kuchyňských utěrek. Pokud ji rozpůlíte vejpůl, tak bude o poznání snadnější i její skladování. Vejde se vám třeba i do skříňky nebo poličky. Zároveň si můžete natrhat jednotlivé kousky a přichystat si je do šuplíku, abyste je měli stále po ruce.

Papírové kuchyňské utěrky představují nedílnou součást skoro každé kuchyně. Používat bychom je však měli s rozvahou, protože nejsou zrovna nejekologičtější. Proto je zkuste nastříhat, abyste neužívali zbytečně velké kusy. Snažte se po nich také sahat pouze v případech, kdy jiné řešení nemáte. Řadu skvrn můžete odstranit pomocí mokré houbičky a suché látkové utěrky, kterou pouze vyperete. Ušetříte tak naší planetě trochu odpadu navíc.

Foto: Shutterstock, zdroj: TheKitchn, Finance