Rostliny do kanceláře, které perfektně pročistí vzduch

Přemýšlíte nad tím, že si vybavíte svou kancelář? Kancelář by měla být hlavně příjemná a měl by se v ní cítit člověk dobře. Aby se v kanceláři vypěstovala útulná atmosféra, doporučujeme do kanceláře pořídit několik pokojových rostlin. Nekupujte však všední rostliny do kanceláře, ale kupte takové, které perfektně pročistí vzduch.

V kancelářích se tráví opravdu velká spousta času. A aby se neublížilo našemu zdraví, měli bychom mít v kancelářích čistý vzduch. A toho dosáhnete buď tím, že si koupíte čističku vzduchu, nebo tím, že investujte do pokojových rostlin, které samy vzduch vyčistí, navíc interiér krapet zkrášlí.

Abyste nad rostlinami do kanceláře dlouho neuvažovali, prozradíme vám, jaké rostliny jsou ty, které dokážou pročistit vzduch.

Břečťan nejen do venkovních záhonů

Břečťan máme spjatý se zahradou a tím, jak se hezky plazí po plotě nebo fasádě domu. Pravdou však je, že břečťan nemusíme pěstovat jenom na zahradě, ale lze ho zasadit i do květináčů. Břečťan se pěstuje v mnoha viarietách, které se liší jen barvou listů. Doporučujeme ho přinést hlavně do kanceláře, kde se postará o čistý vzduch. Na oplátku vyžaduje jenom častější rosení a pravidelnou zálivku.

Lopatkovec vzduch zvlhčuje

Pokud toužíte spíše po vlhčím vzduchu, doporučujeme investovat do lopatkovce. Jde o rostlinu, která je typická svými bílými květy. Je to tropická květina pocházející až z daleké Kolumbie, přesto se jí daří i u nás a v našem podnebí. Výhodou této rostliny je, že roste a kvete celoročně, jen se o ni musíte správně starat.

Kromě zvlhčování vzduchu také pohlcuje alkohol, aceton nebo benzen a formaldehyd.

Kapradiny jsou také skvělými rostlinami do kanceláře

Pokud bychom měli zmínit ještě jednu rostlinu, která je do kanceláře jako stvořená, zmínili bychom žíznivé kapradiny. Jak již přívlastek napovídá, kapradiny skutečně potřebují mnoho vody. Na oplátku však příjemně zvlhčí vzduch, což ocení hlavně ti, v jejichž kancelářích je neustále vzduch suchý a nepříjemný.

Foto: Shutterstock

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.