Moderní kuchyně dle oblíbených stylů mohou pozvednout i obyčejný panelákový byt

Každý máme jiný vkus, a to platí i v případě zařizování interiérů. Někdo si potrpí spíše na účelné zařízení bez přidané hodnoty v podobě specifického designu (ať už rustikálního nebo moderního), jiný dá přednost klasice a nerad experimentuje.

V hezké kuchyni se lépe vaří

Svou kuchyň, jakožto jednu z nejdůležitějších místností v bytě, bychom si měli zařídit přesně podle toho, co nám vyhovuje. Nezapomínejme na to, že v kuchyni budeme pravděpodobně trávit velkou část dne. Proto by se nám v ní mělo líbit – vaření pak hned půjde lépe od ruky. Podívejme se tedy na to, jaké možnosti přináší základní druhy kuchyňských interiérů.

Rustikální kuchyně

Ani v dnešní době neztratil na svém kouzlu rustikální styl – starobylé motivy, masivní dřevo s vyřezávanými prvky, tlumené barvy… zkrátka kuchyně našich babiček.

Své místo si najdou třeba na chalupách a ve venkovských staveních či rodinných domech, ale není žádný problém nainstalovat je i do paneláku. Důležité je však zachovat funkčnost. S pomocí šikovného interiérového designéra můžete navrhnout kuchyň v rustikálním stylu, která však bude rafinovaně ukrývat moderní spotřebiče a vaření v ní bude tedy čirá radost. Kombinace starého a nového navíc může působit velmi zajímavým, netradičním dojmem, pokud se vše povede dobře sladit.

Klasická kuchyně

Kuchyně ve stylu devadesátých let stále nalezneme ve většině českých domácností. Je to jakási zlatý střední cesta, průměr, klasika – nic zvláštního, funkčně dostačující, ale s velkým potenciálem pro vylepšení celé řady maličkostí. Novější „klasické kuchyně“ kladou důraz na dostatek úložného prostoru a praktické uspořádání skříní a spotřebičů tak, aby byla práce v kuchyni co možná nejvíce usnadněná.

Moderní kuchyně

Minimalismus a absence všeho zbytečného, s důrazem na funkčnost a správné rozmístění všeho potřebného – to je ve zkratce hlavní charakteristika moderních kuchyní. Tyto kuchyně jsou navrženy tak, aby uspokojily náročné zákazníky. Převládající prvky hliníku, oceli a skla mohou sice na někoho působit chladnějším a odtažitým dojmem, zákazníci si na ně však postupně zvykají a objevují výhody, které tyto kuchyně nabízejí.

Kromě zmíněného futuristického designu je totiž jejich velkým plusem i množství zabudovaných chytrých spotřebičů, které nesmírně zjednodušují, usnadňují a urychlují vaření.

Foto: Unsplash.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!