Rychlé proměny bytu, které zvládnete během jednoho odpoledne

Říkáte si, že je ten správný čas na změnu? Vaše bydlení se vám okoukalo a rozmístění nábytku, volba dekorací nebo barva na zdech vám připadá okoukaná? Pokud toužíte po změně, nemusíte si kvůli ní brát dovolenou.

Některé proměny totiž hravě sfouknete během jednoho odpoledne. Ačkoli jsou to změny rychlé, na efektivitě jim to neubírá. Ba naopak – výsledek jednoznačně stojí za to!

Škatulata, hýbejte se!

Asi nejrychlejší proměnou stávajícího bydlení je přestěhování nábytku. Někdy stačí přesunout třeba jen dva kousky a místnost rázem vypadá úplně jinak. A když pokoj přestěhujete úplně, výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Zkuste si proto pohrát s jiným rozmístěním nábytku, různě mezi sebou jednotlivé kousky prohazujte, hledejte jim jiná místečka, zapojte fantazii a klidně zkuste i nemožné. Ono to třeba vyjde!

Staré závěsy pryč, nové závěsy sem

Máte doma závěsy? Dvakrát super! A proč dvakrát? Vysvětlíme! Jednak tedy z toho důvodu, že jsou opět v módě a je bezva, že jste na ně nezanevřeli, ačkoli se mezi námi najdou tací, kteří mají vůči závěsům předsudky. Druhé super je za to, že máte tip na další rychlou a vlastně i docela levnou proměnu vašeho bydlení. Staré závěsy musí pryč, nahradíte je novými a pokoj bude působit jako vyměněný, to se vsaďte!

Nebojte se tapetovat!

Když se řekne tapetování, většina lidí si představí kýbl lepidla, ulepenou štětku a ztracené nervy. Nic z toho ale nemusí být pravda, stačí se spolehnout na samolepicí tapety a odhodlat se k proměně třeba jen jedné stěny. V dnešní době je, co se tapet týče, rozhodně z čeho vybírat, proto se mrkněte, co je k mání a pak najděte místo, kde si vyzkoušíte, jaké to je tapetovat na vlastní pěst. A uvidíte, to vlastně nic nebude.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!

DISKUZE