Skládací multifunkční nábytek jako skvělá volba pro malé byty

S nárůstem nákladů na bydlení dnes mnoho lidí preferuje bydlení v menších domech či bytech. Nyní, když se stal prostor luxusem, hledají lidé způsoby, jak využít svůj interiér co nejlépe bez toho, aniž by byl příliš stísněný. Jedním z oblíbených způsobů, jak dosáhnout prostorného interiéru i na menší ploše, je využití skládacího multifunkčního nábytku. Ten zajistí nejen praktické místo k sezení, práci či spaní, ale i neotřelý designový prvek.

Foto: Anna Mosiahina / Shutterstock.com

Početnější návštěva už nebude problém

Jednou z největších výhod skládacího nábytku je to, že zabere opravdu minimum prostoru. Výrobci se navíc snaží, aby byl takovýto nábytek snadno rozložitelný, co nejlehčí pro manipulaci a aby tak byl připraven ke každodennímu používání a přesunu z místa na místo. Na trhu dnes existují opravdu všestranné skládací sady, které dobývají svět interiérového designu.

Asi nejčastěji se lze setkat se skládacími židlemi nebo stolky, které jsou ideální v případě, že přijde početnější návštěva, která si má rázem kam sednout. Oblíbené jsou variabilní stolky, které lze rozestavět například pro dvě i pro více osob, nebo z nich udělat pracovní plochu i s přihrádkami.

I když byly rozkládací gauče dlouhou dobu jedním z nejvyužívanějších typů víceúčelového nábytku, dneska už se můžeme setkat s mnohem rafinovanějšími sety. Co takhle vestavěná postel, která může zároveň sloužit jako knihovna nebo šikovná polička a díky zakomponovanému výsuvnému stolku také jako plnohodnotná postel? Jednoznačné číslo jedna pro garsonky.

Takovéto multifunkční sety jsou v malých prostorech velice oblíbené.

Vzhled je sice také důležitý, ale funkčnost a pohodlí především

Na výběr jsou i různé skříňky, které mohou sloužit i jako posezení, židle, u nichž se dá nastavit výška a mohou tak sloužit i jako barové stoličky nebo věšáky na prádlo schované ve skládacím stolku. Nejčastěji využívaným materiálem je dřevo, může se však jednat také o kombinaci dřeva a kovu, ratan, dřevotřísku a další lehčí materiály.

Foto: baranq / Shutterstock.com

Konferenční stolek lze rozložit dle potřeby.

Skládací nábytek obvykle bývá cenově dostupný a tak šetří nejen místo, ale i peněženku. Důležité je především dbát na to, aby byl tento nábytek stabilní, aby byl opravdu funkční a ne jen vzhledově zajímavý a v neposlední řadě, aby byl pohodlný a plnil tak funkci, kterou má.

Foto: IKEA, Shutterstock.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!