Skříň do dětského poje? Hlavně barevná

Foto: Yuganov Konstantin / Shutterstock.com.

Dětský pokoj by měl být nejveselejší a nejpestřejší místností v celém domě. Nábytek určený pro naše nejmenší je proto na trhu k dostání v celé řadě barevných variant a netradičních provedeních, které by třeba v ložnici působily jako kýč či přímo módní přešlap. Ale u dětí se budou vyjímat naprosto perfektně.

Foto: Yuganov Konstantin / Shutterstock.com.

I nábytek mohou děti milovat

Správná skříň určená do dětského pokoje by měla mít dvě základní vlastnosti: správnou velikost a originalitu. Děti mají neuvěřitelnou schopnost záhadným způsobem rozmnožovat své hračky, proto jim brzy nestačí úložní prostory, které jim dáte k dispozici. Každá nová skříň by měla tedy být ideálně větší než ta předchozí.

A pak jsou tu barvy: zapomeňte na klasické dřevo, které se nevyznačuje žádnou specifikou. Děti chtějí mít originální a nápaditý pokoj, a ten mohou ozvláštnit třeba i netradiční barevné varianty stěn či právě nábytku.

Vedou světlé a teplé

Barvu skříně v dětském pokoji vybírejte podle osobnosti dítěte. Žádné závazné pravidlo sice neexistuje, dokonce i dva sourozenci se často liší ve svých preferencích, obecně však platí, že k dětem lépe pasují světlejší a veselejší odstíny.

Tmavé barvy vyvolávají depresivní myšlenky a pesimismus, tmavá tedy do dětského pokoje nepatří vůbec. Volte raději zelenou, žlutou nebo oranžovou, které se navíc dobře doplňují i vzájemně a nepůsobí příliš agresivně ani v intenzivnějších odstínech. Modrá má spíše tlumivé účinky, alternativou je námořnický vzor v podobě modrobílých pruhů.

Jaké barvy raději ne

Zmínili jsme již, že tmavá by neměla u dětí co dělat, podobné pravidlo však platí i o jiných barvách. Bílá je méně vhodná vzhledem k tomu, že zvláště menší ratolesti svádí k nejrůznějším výtvarným pokusům a brzy tak obvykle bílou být přestane. Červená zase podporuje agresivní sklony (což platí nejen pro děti, ale zcela obecně). Červenou barvu tak doporučujeme pouze v případě, že je vaše ratolest klidná a pasivní.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com, Shutterstock.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!