Spokojeně se dá bydlet i v miniaturním jednopokojovém bytě. Jak na to?

V době neúprosně vysokých cen za bydlení, čehož jsme svědky zejména ve velkých městech, je mnohdy velmi obtížné nalézt bydlení, které by nám plně vyhovovalo po všech směrech. Řada zejména mladých lidí tak musí vzít s povděkem i miniaturní byty, které i tak stojí nekřesťanské peníze. Jak si přizpůsobit život v miniaturním bytě, aby naše bydlení splňovalo veškeré požadavky moderního živobytí?

Úklid

Spousta lidí si může myslet, že v jednopokojovém bytě je udržovat pořádek snadné. Opak je ale pravdou. Představte si, že na jednom místě vaříte, pracujete, jíte, sušíte prádlo, spíte a všechno ostatní. Jakákoliv z těchto činností způsobí, že váš byt bude působit neuklizený.

Foto: Pexels.com

Klíčové je důsledně uklízet a nenechat byť ani kousek prostoru pro nepořádek. Zbytečně si zabíráte drahocenné místo. Pravidelný a důsledný úklid je pouze a jen o sebekázni. Osvojit si tuto dovednost není těžké a dokáže to každý. Stačí jen nebýt líný.

Nehromaďte věci

Na těch pár metrech čtverečních, které vám byt nabízí, nemůžete mít celou nabídku z Ikei. Pokud hromadíte všemožné drobnosti, dekorace a nábytek, vaše miniaturní bydlení se spíše promění ve skladiště.

Život na malém prostoru vás naučí opravdu zvážit, jestli potřebujete další vázu v akci.

Foto: Depositphotos.com

Využijte prostor

Věděli jste, že pokud máte dostatečně vysoké stropy, můžete si pořídit spaní v patře? Udělat si vlastně takovou poschoďovou postel, dokonce i manželskou, ušetří opravdu spoustu místa. Vzniklý prostor jsou vlastně obyvatelné čtverečné metry, které získáte zdarma!

Světlé barvy

Je důležité, aby byl váš byt vzdušný a světlý. Jinak to u vás bude působit o to více stísněně. Mnoho lidí sahá k využívání všemožných poliček, ale i zde platí, že méně je více. Několik decentních nástěnných poliček jistě pomůže, ale všeho s mírou. Když to přeženete, snadno si budete připadat jako ve stísněném kutlochu.

Foto: Pexels.com

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.