„Stavba domu z přepravních kontejnerů byl můj odvěký sen“, říká šťastný majitel netradičního domu

Když se řekne stavba nového domu, lidé mívají zcela odlišné představy o tom, jak by výsledné dílo mělo vypadat. Někteří preferují útulné menší domky, bungalovy, jiní by raději velké luxusní stavení. Zkrátka sto lidí, sto chutí, slušelo by se říct. Na světě existuje také sorta lidí, které tradiční architektura neříká zhola nic. Někteří se kupříkladu zhlídli v přepravních kontejnerech! Jak takové stavení může vypadat?

Kontejnerový dům se nachází ve městě Houston ve státě Texas a na “hrubou” stavbu bylo zapotřebí jedenáct kontejnerů. Kontejnery jsou naskládány na sebe tak, aby vytvořili třípodlažní dům včetně střešní paluby s terasou. Majitel objektu se dlouhá léta snažil najít architekta, který by byl ochotný zpracovat návrh pro realizaci podobného domu, nicméně nikomu se do podobné práce nechtělo a tak nezbylo nic jiného, než si celý dům navrhnout sám.

“Začal jsem blíže zkoumat projekty domů podobné mým představám. Nakonec se mi podařilo najít rodinnou firmu, která začala na návrhu domu pracovat. S jejich prací jsem byl ovšem neustále nespokojený, což nakonec vyústilo v ukončení spolupráce. Zjistil jsem, že v případě návrhu domu mých snů vyrobeného z kontejnerů se nemohu spolehnout na nikoho jiného nežli na sebe a tak jsem se do do toho pustil sám.”

Říká Will Breaux, který příběh svého netradičního domu vypráví na svém blogu Bionicweapon.wordpress.com.

Proč zrovna přepravní kontejnery?

Přepravní kontejnery mají jako stavební materiál spoustu výhod. Jsou odolné, robustní, ohnivzdorné, přečkají i nápor hurikánů a všechny oplývají stejnými vlastnostmi. Jako stavební materiál jsou přepravní kontejnery proto skvělou volbou.

Will nemá stavební vzdělání a ani jeho dosavadní zkušenosti nenapovídaly tomu, že by mohl bez problémů realizovat podobný projekt. Nicméně Willův sen byl natolik silný, že se rozhodl vše potřebné ke stavbě domu z kontejnerů důkladně nastudovat, aby stavba mohla vůbec získat všechna povolení od místních úřadů, což se nakonec podařilo a v roce 2019 se Will do svého vysněného domu o obytné ploše 230 m2 nastěhoval.

Foto: Will Breaux, Bionicweapon.wordpress.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE