Sušák na ručníky vyrobíte ze starého žebříku raz dva

Sušák na ručníky vyrobíte ze starého žebříku raz dva

Nejeden z nás mnohdy doma řešil, kam dát uschnout ručníky. Na topení je dávat nechceme, protože teplo z radiátoru pak nemůže sálat do prostoru. Navrtat do zdi nevzhledný věšák, který bude trčet do stran? Ne, díky.

Proč na to tedy  nejít jinak a sušák na ručníky si nevyrobit svépomocí? Potřebujete k tomu starý nevyužitý žebřík, který se vám třeba ladem skladem povaluje někde na chalupě. Ze starého žebříku raz dva vyčarujete originální sušák, kterým se doma budete hrdě chlubit.

Co budete na výrobu potřebovat?

Hlavním předpokladem je mít po ruce žebřík, protože bez toho to nepůjde. Dále si připravte barvu, její výběr necháme na vás. Chybět nesmí štětec, případně se může hodit i smirkový papír, pokud by bylo potřeba dřevo někde lehce zabrousit. Na závěr lak na dřevo.

Jak na to?

Na přeměně starého žebříku v krásný sušák na ručníky vlastně nic není. Stačí žebřík prohlédnout, pokud to bude potřeba, tak s pomocí smirkového papíru zabrousit, případně se zbavit vyčnívajících hřebíčků. Poté vezměte barvu a žebřík s ní natřete. Bude-li to potřeba, dopřejte žebříku i vícero nátěrů. Jakmile barva dobře uschne, přetřete žebřík lakem na dřevo a nechte uschnout.

Můžete jej využít i jinde, nežli jen v koupelně

Z menšího žebříku se dá šikovně vykouzlit i sušák na utěrky, který využijete v kuchyni. Na kuchyňské lince mu to jistě bude slušet a vy již nebudete muset řešit, kde necháte proschnout utěrky po jejich použití.

Foto: Shutterstock.com.

Nikol Kolomazníková

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!