Dekorativní osvětlení můžete využít nejen o vánočních svátcích. Pokud se například v Americe nebo v Anglii vydáte na večerní procházku, můžete se sami přesvědčit, že v některých zemích je to zcela běžná záležitost. U nás to sice není úplně zvykem, ale dekorativní osvětlení je výborný způsob, jak zútulnit své obydlí – zevnitř i zvenčí.

Vyberte vhodný odstín

Ať už jde o interiéry nebo exteriéry, je důležité vybrat vhodný odstín, který bude korespondovat s barvou stěn a nábytku. Rozhodně se nedoporučují barevná světýlka, která se skutečně hodí spíše na Vánoce. Nejvhodnější jsou jednobarevná.

V současnosti je nejoblíbenější žluté a bílé světlo, které vám doma vytvoří příjemnou atmosféru. Jak už bylo řečeno, je třeba vzít v potaz odstín stěn vašeho bytu nebo domu. Pokud máte bydlení stylizované do bílé, určitě není vhodné v této barvě zvolit i dekorativní osvětlení.  Záleží také na tom, kam osvětlení chcete umístit.

K dispozici jsou různé tvary a velikosti

Pokud je řeč o světelných řetězech, dnešní trh nabízí širokou škálu barev, tvarů a velikostí žárovek. Je také možné si nastavit potřebnou intenzitu světla, která může změnit celkový efekt. Ať už pořádáte zahradní oslavu nebo se vaše malá ratolest bojí tmy, možnosti využití dekorativních světel jsou neomezené. Pro vytvoření klidné a romantické atmosféry jsou ideální volbou.

Foto: Unsplash.com, Pinterest.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!