Trávíte v kuchyni spoustu času? Milujete vaření, pečení, smažení a i jiné kulinářské dovednosti vám nejsou cizí? V tom případě ve své kuchyni určitě trávíte spoustu volného času. Když už jste v kuchyni pečení vaření, měli byste na svou práci dobře vidět – a to hned z několika důvodů! Nejenže ušetříte svůj zrak, který by v případě nedostatečného osvětlení jen zbytečně trpěl, zároveň i  zvýšíte celkový dojem z vašeho interiéru a především (a to je podle nás nejdůležitější) předejdete nepříjemným úrazům.

Jak máte vyřešené osvětlení vaší kuchyně?

A teď ruku na srdce: jak máte doma vyřešeno osvětlení kuchyňské linky? Vidíte na svou práci i ve večerních hodinách, nebo v tuto dobu světlo kuchyňské linky tak trochu pokulhává? Jestliže smutně přiznáváte, že to asi nebude to pravé ořechové, pak vás ujistíme, že se není za co stydět. Raději si místo studu přečtěte následující řádky, ve kterých vám přinášíme inspiraci, jak vyřešit kuchyňské světlo!

Možností je spousta – jakou si vyberete?

Hned na začátku zmíníme, že možností, jak vyřešit kuchyňská světla, je hned několik, takže záleží jen na vás, pro jakou variantu se rozhodnete. Důležité je, že svému účelu plnohodnotně dostávají všechna řešení. Teď už si společně představíme jednotlivé možnosti osvětlení, ať víte, z čeho můžete vybírat!

Úsporná LED světla

Jako první možnost zmíníme asi tu nejoblíbenější a tou jsou úsporná LED světla. Ta jsou skvělá v tom, že nejsou náročná na spotřebu elektrické energie, takže vám šetří peníze a zároveň dlouho vydrží, takže představují investici na dlouhá léta. Jejich další výhodou je snadná instalace – led světlo pod kuchyňskou linku stačí v případě, že vsadíte na samolepicí variantu, pouze jednoduše přilepit. Existují lepicí LED pásky, které mají z druhé strany oboustrannou lepicí pásku a díky té je jednoduše připevníte prakticky kamkoli.

Klasická bodová světla

Jako světlo pod kuchyňskou linku může skvěle posloužit i klasické bodové osvětlení, které si určitě každý z nás dokáže vybavit. V kuchyních jsou často k vidění v podobě podélného osvětlení. Bodové žárovky můžete umístit jak na zeď za kuchyňskou linku, tak je lze přilepit i na spodní část horních skříněk. Skvěle vám tak osvětlí celou pracovní desku a vy se nebudete muset bát, že se zraníte – například při krájení nožem.

Světla nad linkou

Kuchyňské světlo nemusí být řešeno pouze pod kuchyňskou linkou nebo na zdi za ní – častým řešením je i umístění světla nad kuchyňskou linku. Světlo nad kuchyňskou linku může mít podobu buď závěsného lustru, kdy záleží na tom, kolik máte nad kuchyňskou linkou místa. Oblíbená jsou i světla, která se instalují do stropních kazet. To už si vyžaduje menší stavební úpravy, ale výsledek bude určitě stát za to.

Foto: Unsplash.com.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení řešili už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!