Tablety do myčky jsou silným koncentrátem. Pomohou vyleštit zažranou špínu a vybělit oblečení

Pokud vlastníte myčku, tablety do myčky vám jistě představovat nemusíme. Věděli jste ale, že tyto tablety původně určené na odstranění nečistot z vašeho nádobí, jsou tak silným koncentrátem, že je můžete používat na běžný úklid domácnosti? Nepotřebujete nakupovat různorodé čisticí prostředky, tablety do myčky si poradí s velkým množstvím nečistot. Díky tomu ušetříte nejen vaši peněženku, ale také prostor určený na skladovaní čisticích prostředků.

Pomůže při úklidu kuchyně

Tablety do myčky dokáží efektivně odstranit z hrnců a plechů připáleniny a velké nečistoty, které nelze odstranit běžným přípravkem na mytí nádobí. Nalijte do pekáče horkou vodu, vhoďte do něj kapsli a nechte působit přes noc. Dlouhodobé působení přípravku způsobí, že se připáleniny z nádobí odloupnou. V případě potřeby ještě dočistěte houbičkou a opláchněte čistou vodou. Tableta do myčky vám poslouží i při čištění trouby. Stačí, když necháte kapsli rozpustit v teplé vodě a troubu umyjete houbičkou pomocí teplé vody s rozpuštěnou tabletou.

Foto: Shutterstock

Kapsle do myčky pomůže s úklidem i v koupelně

Tablety do myčky můžete použít i pro úklid celé koupelny. Před úklidem si nezapomeňte nasadit gumové rukavice, jelikož kapsle do myčky je silný koncentrát, který by vám mohl vysušit ruce. Nyní je na řadě zajímavý trik. Vezměte houbičku, kterou máte určenou k úklidu, udělejte do ní prohlubeň o velikosti tablety do myčky. Houbu namočte a vložte do ní tabletu, která se tak bude během úklidu postupně rozpouštět. Takto můžete vyčistit veškeré zákoutí koupelny.

Tableta do myčky vám bude k užitku i při čištění usazenin a vodního kamene z pračky na prádlo. Stačí, když do bubnu pračky vložíte tabletu, nastavíte pračku na vysokou teplotu a dlouhý prací cyklus a pustíte ji bez prádla. Tableta rozpuštěná ve vodě vám také pomůže vybělit oblečení a odstranit z něj skvrny. Namočte do vody s rozpuštěnou kapslí odbarvené bílé oblečení přes noc a následující den ho vyperte běžným způsobem.

Foto: Freepik, zdroj: TheSpruce, TheKitchn