Tenura, sanseviera či tchynin jazyk. Jak se pěstuje?

Foto: Depositphotos.com

Existuje mnoho pokojových rostlin, které mohou zútulňovat náš příbytek, ostatně mnohé z nich se na trhu vyskytují pod několika názvy. Například když se řekne název rostliny “tenura”, nikdo si neřekne, že to je jiné jméno pro oblíbený tchynin jazyk. Stejně tak název “sanseviera” označuje taktéž oblíbenou a zmiňovanou pokojovou rostlinu, kterou nejčastěji známe pod názvem tchynin jazyk.

Tato rostlina má sice několik názvů, ale stále se jedná o nenáročnou pokojovou rostlinu, která se označuje za doslova nezničitelnou zeleň. Vydrží takřka jakékoli podmínky, je často označována za dračici, i když je to symbol božské ctnosti a síly.

Foto: Depositphotos.com

V Číně je tento druh rostliny velice uctíván. Je to symbol osmi bohů, kteří těm, kdo je pěstuje, předávají takzvaných osm ctností. I přesto, že je to tedy poměrně křehký symbol, je to rostlina, která má tak silné kořeny, že dokážou roztrhnout i hliněnou nádobu. Právě proto se jí přezdívá “dračice”.

Pojďme však přistoupit k jejímu pěstování. Víte, jak se tato rostlina, kterou je možné zakoupit v mnoha variantách, pěstuje?

Bezproblémové pěstování

Tchynin jazyk se pěstuje poměrně bez problémů. Pokud jim dopřejte to, co vyžadují, dokonce vám budou i pěkně kvést. Důležité je u této rostliny umístění. Nesmí být umístěna na přímém sluníčku, to přímo nesnáší. Ideální je tedy okenní parapet, který je orientován na západ.

Foto: Depositphotos.com

Co se týče teploty, během vegetace snese i teplotu pohybující se kolem pětadvaceti stupňů Celsia, v zimě snese i teplotu okolo deseti stupňů Celsia. Pro kontrolu teplot si nezapomeňte pořídit teploměr. Jelikož se prakticky jedná o sukulent, nemusíte si dělat starosti s hnojením a přihnojováním.

Jaký volit substrát?

Co se týče substrátu, doporučujeme klasický zahradnický substrát, který najdete na každém rohu. Vhodný je například substrát pro pokojové teploty, který je takový optimální a neškodící.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!