Tímto způsobem chleba do mrazáku nedávejte. Jinak ho zničíte

Správné skladování chleba je klíčové pro zachování jeho čerstvosti a chutnosti. Pokud se rozhodnete chléb zmrazit, je důležité vyvarovat se několika chyb, které mohou výrazně ovlivnit jeho kvalitu.

Nepoužívejte původní obal

Obal, ve kterém chléb kupujete, není vhodný pro mražení. Může propouštět vzduch a vlhkost, což vede k vysychání chleba nebo tvorbě ledu na jeho povrchu. Ideální je chléb před mražením zabalit do potravinové fólie a poté vložit do uzavíratelného sáčku nebo plastové nádoby.

Chléb krájejte na plátky

Pokud zmrazíte celý bochník, bude obtížné ho po rozmrazení krájet. Doporučuje se chléb před mražením nakrájet na plátky. Tímto způsobem můžete rozmrazit jen tolik, kolik právě potřebujete, aniž byste museli rozmrazit celý bochník.

Foto: Shutterstock

Rychlé zmrazení a rozmrazování

Pomalu zamražený chléb může ztratit svou strukturu a chuť. Pro rychlé zamrazení můžete chléb položit na plech a dát ho do mrazáku. Jakmile ztuhne, přesuňte ho do uzavíratelného sáčku. Tento postup zajistí, že si chléb zachová svou kvalitu.

Chléb byste měli rozmrazovat při pokojové teplotě, ideálně zabalený do čisté utěrky, aby se zabránilo přílišné kondenzaci vlhkosti. Alternativně můžete plátky chleba přímo vložit do toustovače nebo trouby.

Nepřeplňujte mrazák

Přeplněný mrazák může ovlivnit cirkulaci vzduchu a tím i efektivitu mražení. Ujistěte se, že máte dostatek prostoru, aby se chléb rychle a rovnoměrně zamrazil. Dodržováním těchto jednoduchých kroků zajistíte, že váš chléb zůstane i po rozmrazení čerstvý a chutný.

Foto: Shutterstock, zdroj: MarthaStewart, TasteofHome