Toaletní papír patří zásadně na jedno místo. Lidé ho ale dávají chybně jinam

Dnes načneme téma, které se sice zdá jako zcela bezpředmětné, nicméně opak je pravdou. Správné umístění toaletního papíru je klíčové a mnoho lidí o tom nemá ani tušení. Zvyk je prostě železná košile, která nás ale může vystavit vážným zdravotním problémům. Zbystřit by tak měli hlavně lidé, kteří trpí často nejrůznějšími zažívacími a rektálními onemocněními. Toaletní papír totiž může skrývat nepříjemné tajemství.

Kam patří toaletní papír?

Obvykle se toaletní papír nachází v přímé blízkosti toaletní mísy. To se zdá zcela logické, po vykonání potřeby chci mít tento kritický předmět okamžitě po ruce. Tento komfort sebou ale nese i jisté nevýhody. Spláchnutí toalety vynese do vzduchu relativně velké množství drobných vodních kapiček, která v sobě samozřejmě nesou i námi vyprodukovaný organický materiál. Pokud tedy nesklápíte celé sedátko, ulpí tyto kapičky naprosto všude.

Toaletní papír je velmi savý a dokáže absorbovat opravdu veliké množství těchto kapiček, díky nimž se z ruličky papíru stane hnízdo nejrůznějších plísní a bakterií, nejčastěji typu Escherichia coli, které způsobují nejrůznější infekční onemocnění. Největší riziko hrozí na veřejných toaletách, kde se toaletní papír nachází přímo nad mísou. Navíc ani nevíme kdo seděl před námi a jakými nemocemi mohl trpět. Pokud tedy můžete, použijte vlastní vlhčené ubrousky, případně papírový kapesníček.

Foto: Shutterstock

Rizikem jsou i ostatní předměty v okolí záchoda

Toaleta, koupelna a kuchyně jsou nejvíce ohrožená místa domácnosti s největším výskytem baterií, plísní a virů v domácnosti. Proto bychom neměli v okolí likvidace odpadu držet žádné předměty, které používáme například k denní hygieně. Například třetí nejšpinavější předmět v domácnosti je kartáček na zuby. A to hlavně z důvodu jeho obvyklého umístění vedle umyvadla, kde si myjeme špinavé ruce.

Proto je nezbytná pravidelná a důkladná dezinfekce těchto míst. Mnoho chytrých rad pro podobné akce najdete právě na našem webu, kde jsme se podobným tématům podrobně věnovali. Udržení hygienicky čisté domácnosti není nijak náročné a složité, stačí jen chuť a vůle do práce.

Foto: Shutterstock, zdroj: Inc., Prestigewashrooms