Trápí vás zápach v bytě? Pomůže soda i kávové sáčky

Trápí vás zápach v bytě? Pomůže soda i kávové sáčky

Už se vám někdy stalo, že jste se vrátili domů a hned ve dveřích vás do nosu udeřil nepříjemný zápach? Určitě se shodneme na tom, že to není nic příjemného – natož když si domů pozveme návštěvu a tu mezi dveřmi přivítá nevábná vůně linoucí se z našeho bytu.

Kde se ten nepříjemný zápach bere?

Příčinou zápachu v bytě může být mnoho věcí. Říká se, že každá domácnost má své typické pižmo, které sice obyvatelé domácnosti necítí, ale jejich hosté ano. V bytě tak mohou být cítit cigarety, pokud se kouří uvnitř. Za zápachem také mohou stát domácí mazlíčci, kteří jsou cítit, stejně tak jejich pelíšky nebo třeba kočičí záchody. Do vůně bytu se rovněž odráží jídlo, které se zde vaří a jehož výpary se často linou celou domácností.

Pokud si lámete hlavu, jak na zápach v bytě, pak je dobře, že si čtete náš dnešní článek. Poradíme vám, jak se zápachu zbavit a zajistit své domácnosti krásně voňavé prostředí!

Zatuchlé koberce vyčistí obyčejná soda

Prvním tipem jak odstranit zápach v bytě, je důkladné vyčištění koberců. Máte-li doma koberce, které jste již delší dobu nečistili, mohou to být právě oni, kvůli čemu vám to doma nelibě zavání. Dobrou zprávou je, že k čištění koberců nemusíte kupovat často nekřesťansky předražená čistidla, která vám slibují okamžitý výsledek, ale jejich pořizovací cena vás nutí protáčet panenky. Bohatě si totiž vystačíte s jedlou sodou, kterou koupíte za pár korun a dosáhnete s ní skvělých výsledků.

Jak na to: jedlou sodu v rozumném množství nasypte na koberec. Nechte jí alespoň 20-25 minut působit a poté jednoduše vysajte vysavačem. Budete se divit, co všechno na sebe soda naváže.

Miska s citrusovými slupkami provoní celou místnost

Máte rádi citrusové ovoce? Pokud kývete hlavou, že rozhodně ano, je to jedině dobře! My totiž víme, že slupky z citronů, pomerančů nebo třeba limetek dokážou hotové zázraky! Díky nim bude odstranění zápachu v bytě nejen levné, ale i snadné a rychlé.

Jak na to: nejdříve si pochutnejte na oblíbeném ovoci a jeho slupku nevyhazujte. Tu poté uložte do misky a umístěte někam do místnosti. Nejenže ucítíte příjemnou citrusovou vůni, ale zároveň do sebe slupky navážou zápach.

Kávové sáčky eliminují zápach

Další možností, jak se zbavit zápachu v bytě, je použití kávy. Možná se nad tímto způsobem, jak provonět domácnost potutelně usmíváte, ale věřte, že to opravdu funguje. Kávová zrnka jsou totiž známá tím, že absorbují pachy a dokonce je neutralizují – ne nadarmo se kávová zrnka vyskytují v obchodech s parfumérií, kde k nim čicháte při zkoušení různorodých vzorků parfémů.

Jak na to: vezměte si prodyšné pytlíčky, ideální jsou ty síťované, které se používají k ukládání dekoračních předmětů, a vložte do nich několik kávových zrn. Sáček utáhněte a umístěte jej po místnosti, může jich být i více.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!

DISKUZE