Trendy v bydlení pro rok 2020. Nechte se inspirovat

Trendy v bydlení pro rok 2020. Nechte se inspirovat
Trendy v bydlení pro rok 2020. Nechte se inspirovat

Rozhodli jste se pro rozsáhlou rekonstrukci vašeho příbytku? Chcete zmodernizovat své bydlení, jelikož je už pár let naprosto stejné a neměnné? V takovém případě se vyplatí vědět, jaké jsou pro letošní rok stanovené trendy ve světě bydlení. Ano, i svět bydlení má své trendy, podle kterých je dobré se řídit, pokud chcete mít z domácnosti moderní příbytek, jenž bude vaší chloubou a který vám bude naprosto každý závidět.

Příroda hraje prim

Přemýšlíte nad tím, do jakého stylu svůj dům zařídit? Jak jednotlivé prvky v interiéru kombinovat nebo s čím? Zaměřte se ryze na přírodní prvky. Zemské tóny a příroda totiž hraje v současném světě bydlení prim. Preferujte tedy před ostatními barvy a textury, které napodobují dřevo, listy, také kovy. V případě barev volte ty, které se nejvíce podobají hlíně, trávě, dřevu.

Součástí přírodní domácnosti jsou také zelené prvky, kterými myslíme především živé květiny, jež zútulní a oživí každý interiér. Květiny mohou být součástí i obrazů, poskytnou vám pak hromadu radosti.

Černobílá pro konzervativní jedince

Patříte mezi takzvané “konzervy”? Milujete spíše neutralitu, nechcete moc experimentovat, chcete vsadit na nadčasovou klasiku i u sebe doma? V takovém případě byste měli zvolit černobílou kombinaci. Zatímco vloni se preferovaly především barevnější kombinace, nyní se sází na zmiňovanou nadčasovou klasiku, která se může zakomponovat jak do obývacího pokoje, tak do ložnice nebo koupelny či kuchyně.

photo-1515938541268-cb8a388444b4
photo-1499933374294-4584851497cc

Květinové tapety i barevné stěny

I když bylo řečeno, že barevné kombinace se letos už nenosí, myšlen tím byl především nábytek a jednotlivé doplňky. Zdi mohou klidně nést pestrobarevné tóny. Pakliže se však pestrých tónů bojíte, zkuste to s tapetami, které by v ideálním případě měly být květinové.

Foto: Unsplash.com, Pexels.com.

Tereza Čierníková

Má práce je zároveň mým koníčkem. Psaní článků však není mým jediným hobby. Miluji také sport, čtení a turistiku, respektive cestování obecně. Ve volném čase se věnuji seberozvoji, jelikož vím, že pořád je co se učit.

DISKUZE