Udělejte si vlastní osvěžovač záchodu. Stojí pár korun a toaleta bude vonět jako v hotelu

Toaleta je rájem pro spoustu bakterií. Proto úklid toalety vyžaduje pečlivější a pravidelnější pozornost, než ostatní místnosti ve vašem bytě či domě. Je ale možné, že i přes pravidelné čištění nemusí vaše WC příjemně vonět. To vám může být nepříjemné především v situaci, kdy čekáte návštěvu a chcete, aby se u vás vaši hosté cítili příjemně. Nepropadejte ale zoufalství. Máme pro vás několik tipů na domácí výrobu pohlcovačů pachu i osvěžovačů vzduchu.

Co vám pomůže absorbovat všechny pachy z toalety

Možná už se vám během cestování stalo, že jste vešli do hotelového pokoje a při zamíření na toaletu jste žasli, jak to na ní krásně voní. Možná jste i marně pátrali, co za tou příjemnou vůní stojí. My vám prozradíme nejčastější triky hotelových pokojských. Nasypte jedlou sodu do misky a tuto misku dejte do koupelny či na WC. Jedlá soda začne během chvíle absorbovat všechny pachy. Tento fígl funguje i s citronem, kdy na misku do koupelny vložíte plátky citronu.

Pachy z toalety vám pomůžou zamaskovat vhodně zvolené esenciální oleje, především levandule a citronová tráva. Na otevřenou polici umístěte difuzér a nakapejte do něj pár kapek esenciálního oleje. Místo difuzéru můžete použít vatové tampony. Stačí, když několik tamponů pokapete esenciálním olejem a vložíte do roličky od toaletního papíru.

Foto: Shutterstock

Jak na výrobu funkčních osvěžovačů vzduchu

Pokud chcete vaši toaletu příjemně ovonět, připravte si za pomoci jedlé sody osvěžovač vzduchu. Potřebujete na to lžičku jedné sody, lžíci bílého octa, 2 hrnky vody a 10 kapek libovolného esenciálního oleje. Tuto směs nalijte do rozprašovače a pravidelně ji používejte na ovonění toalety. Osvěžovač vzduchu můžete vyrobit i za pomocí alkoholu. Stačí vám k tomu hrnek vodky, tři hrnky vody a deset kapek esenciálního oleje. Tento osvěžovač vám díky obsaženému alkoholu poslouží i jako příjemná desinfekce.

Foto: Shutterstock, zdroj: smeltt, Herworld