V Kalifornii postavili věrnou kopii domova populárních Flintstoneových

Představovali jste si někdy, jaké by to bylo bydlet v domě, ve které žijí vaše oblíbené postavičky z kresleného seriálu? Podobný sen měl kdysi i americký televizní hlasatel Dick Clark, který si nechal postavit repliku domu, ve kterém žili populární Flintstoneovi. Vzhledem ke své lukrativně honorované kariéře měl Dick Clark i dostupné finance ke zhmotnění svého pradávného snu.

Romantická kamenná stavba stojí na světoznámé pláži Malibu poblíž města Los Angeles. Pozemek okolo domu se rozprostírá na úctyhodných 23 akrech, což je něco málo přes 93.000 metrů čtverečních a nabízí spektakulární výhled na hory, moře i panoráma města Los Angeles.

I přes to, že dům působí jako věrná kopie kamenného domů Flintstoneových, ve skutečnosti je stavba postavena z poměrně lehkých materiálů kombinovaných s betonem. Vnitřní stěny jsou vyrobeny ze dřeva, zatímco stropy tvoří ocelové nosníky pokryté betonem, aby získaly svůj kamenný vzhled. Dům má jednu ložnici a dvě koupelny, které využívají moderních spotřebičů, přestože si zachovávají svůj “pre-historický” ráz. Interiér domu využívá nepravidelných tvarů a barev v odstínech kamene. Pro exteriér byly použity ve velkém i skutečné kameny v kombinaci s betonem.

Ačkoliv je Dick Clark už 8 let po smrti, jeho vysněný dům stojí stále a nyní dělá radost novým majitelům. Cena, za který se dům před 8 lety prodával, činila 3.5 milionu dolarů, prodejní cena domu nakonec klesla na $1.777.777 a prodán byl v prosinci 2014. Od té doby majitele nezměnil.

Foto: BoredPanda.com.

Jsem nezávislý žurnalista a také závislý kutil a pěstitel. Vše, co se kolem domu šustne a stojí za pár slov rád prostřednictvím písmenek sdílím se čtenáři. Rád poradím s financemi, hypotékou, ale i se stavbou domu.