Trendy vánoční dekorace 2020 aneb jak si letos vyzdobit svátečně bydlení

Foto: Depositphotos.com

Vánoce jsou za dveřmi. S první adventní nedělí začínáme i s prvním svátečním zdobením našich bytů. A i když jsou vánoční dekorační trendy spíše dlouhodobější, přesto každoročně přichází nové nápady na to, jak udělat Vánoce více trendy. Co jim bude slušet letos?

Na co nikdy nezapomenout? Vánoční dekorace, to rozhodně není jen vánoční stromek. K tradici patří adventní věnec, betlém, též vánoční věnec na dveřích. Stále častěji ale přibývají též různé girlandy, mnohdy světelné, osvětlení oken, a dokonce celých domů, či rozsvícení venkovních stromů. Zkuste všechny tyto dekorace udělat letos podle aktuálních trendů. Které to jsou?

Foto: Depositphotos.com

Vpusťte domů mrazivou krásu

Nebojte se nechat zasněžit všechny dekorace – od vánočního stromečku přes ostatní dekorace. Hitem je sněhová a mrazivá krása, V interiéru samozřejmě použijte umělý sníh. Pokud vám přijde přece jen už příliš kýčovým, stále máte šanci dostát tomuto trendu. Zvolte si k vytváření ozdob šišky nebo větvičky z jehličnanů s přirozeně stříbřitou barvou. Stejně si vyberte i vánoční stromek. Krásně mohou vypadat v dekoracích i stříbřité lístky eukalyptu, které navíc vše svěže rozvodní. A k tomuto barevnému hitu nezapomeňte přidat červené ozdoby, které jej nádherně doplní.

TIP: Nastříkejte všechny větvičky na stromečku i dekoracích umělým sněhem nebo stříbrnou barvou.

Krása v eko stylu

Dalším trendem je přírodní zdobení. Najdete za ním přírodní dekorace ze šišek, mechu, šípků, hlohu a další darů z přírody. Je to návrat ke slaměným ozdobám, pověšeným oříškům bez toho, abyste se je snažili zeslavnostnit různým metalickými postřiky. Jsou to však i ozdoby z papíru, a dokonce z toho nejobyčejnějšího ­– balicího.

TIP: Podívejte se na návody na origami a udělejte si ozdoby z obyčejného balicího papíru, který ozdobíte pouze jednobarevně pomocí prostých razítek.

Romantika jako z pohádky

Představujete si romantiku spíše jako pobyt na zámku než procházku v lese? I takový trend letos může zavítat k vám domů. Vytvořte si doma romantiku jako na zámku – soustřeďte se na bohaté zlaté zdobení, přezdobené ozdůbky, na noblesu krystalů i perel. Vše musí vypadat bohatě a draze.

TIP: Vsaďte pouze na zlatou, stříbrnou a perleťově bílou. Ostatní barvy by u tohoto stylu měly být pro vás zapovězeny.

redakce

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!