Venkovní rolety snižují spotřebu energií a chrání před sluncem i hlukem

Venkovní rolety snižují spotřebu energií a chrání před sluncem i hlukem

Trend v podobě venkovních rolet je v posledních letech na vzestupu. Stále více lidí totiž objevuje jejich výhody, kterých rozhodně není pomálu. Venkovní rolety plní nejen roli estetickou, ale také praktickou. Nejenže domov chrání před sluncem, ale zároveň snižují spotřebu energií během topné sezóny.

Pokud uvažujete nad pořízením venkovních žaluzií, ale stále ještě váháte, zda se investice do nich skutečně vyplatí, může vám být náš dnešní článek pomocníkem při rozhodování. Společně se v něm zaměříme na hlavní výhody venkovních rolet, které rozhodně stojí za povšimnutí.

Venkovní rolety snižují spotřebu energií a chrání před sluncem i hlukem

Rolety ochrání váš domov před hlukem

O pořízení venkovních rolet by měli uvažovat zejména majitelé nemovitostí nacházejících se u různých cest nebo křižovatek. Pokud bydlíte například poblíž vlakové trati nebo rušné silnice, pak vás určitě trápí venkovní hluk, kterému se neubráníte ve dne ani v noci. Čím je silnice nebo trať frekventovanější, tím vyšší je riziko, že se klidu nedočkáte ani v noci. A každý z nás se přece chce dobře vyspat.

S jejich pomocí snížíte spotřebu energie

Nespornou výhodou venkovních rolet je skutečnost, že pomáhají snižovat spotřebu energie na topení, především pak v zimních měsících. Úspora energie po instalaci venkovních rolet se obecně pohybuje okolo 20 až 25 % – a to rozhodně stojí za úvahu.

V zimě byste během dne měli nechat rolety vytažené v horní poloze, díky čemuž podpoříte topný systém působením slunečního záření. Jakmile se setmí, měli byste rolety spustit a tím zamezit nežádoucímu úniku tepla skrze okna. V letních měsících je příhodné činit přesný opak, aby nedocházelo ke zbytečnému přehřívání vašeho domova.

Venkovní rolety snižují spotřebu energií a chrání před sluncem i hlukem

Každý z nás si zaslouží soukromí

Určitě se shodneme na tom, že doma vyžadujeme určitou míru soukromí. Ne vždy nám je ale luxus v podobě soukromí dopřán, často ani za dveřmi našich domovů, kde bychom to očekávali ze všeho nejvíce. Sousedé nebo kolemjdoucí lidé nám do domovů nahlíží jako do otevřené výlohy, se zálibou sledují, co se právě odehrává za našimi okny. A to rozhodně není příjemné.

O další důvod navíc, proč se nebránit investici do venkovních rolet, které vám zajistí soukromí. Skrze ně k vám domů totiž nikdo neuvidí.

Zabrání negativnímu vlivu světelného smogu

Světelný smog je pojem, o kterém se v poslední době hovoří stále častěji a to zejména ve vyspělých zemích. Jedná o světelné znečištění, které je způsobeno velkým množstvím umělých světelných zdrojů. Pokud bydlíte ve městě, a zvláště v nějakém velkém, pak určitě víte, o čem je řeč. Světla jsou zde doslova na každém rohu a ani v noci se jejich působení nevyhnete.

I v tomto případě vám venkovní žaluzie přijdou jedině vhod. Vzhledem k tomu, že světelný smog nemá z dlouhodobého hlediska pražádný dobrý vliv na naše zdraví, venkovní rolety vám pomohou zamezit jeho působení. Věděli jste, že světelné znečištění může vést ke spánkové deprivaci, která stojí za omezenou tvorbou melatoninu, což má za následek větší únavu, vyčerpání či podrážděnost?

Zvýšíte zabezpečení svého domova

Instalace venkovních žaluzií zafunguje také jako ochrana před zloději. Venkovní rolety sice nejsou přímo certifikovány jako bezpečnostní prvek, nicméně jejich zdolání může případné zloděje zdržet – a při krádežích mnohdy hraje roli každá minuta navíc.

Foto: Shutterstock.com.

Zařizování domácnosti je mou radostí a pro nelibost své rodiny neustále hýbu s nábytkem. Ráda Vám poradím s výběrem nábytku či zařízením interiéru, proto se na mě neváhejte obrátit v komentářích pod článkem. Budu se těšit na Vaše reakce!