Víkendovou chalupu si manželský pár postavil svépomocí. Stavba trvala 6 měsíců

Víkendovou chalupu si manželský pár postavil svépomocí. Stavba trvala 6 měsíců

Manželský pár si navrhl a postavil útulnou víkendovou chalupu, aby mohli spolu se svými dcerami uniknout ze všedních povinností do klidné přírody. Pár pochází z newyorského Manhattanu, kde si ruch velkoměsta “užívají” dostatečně. Při volbě lokality pro stavbu svého útočiště zvolili záměrně pozemek uprostřed chráněného lesa v okolí hory Mount Tobias. Tento kraj je pro manželský pár velmi dobře známý. Do tamějších hor ležících severně od New Yorku totiž po deset let pravidelně jezdili na výlety. Celý kraj si zamilovali a tak když padl návrh na stavbu vlastní chalupy, shodnout se na lokalitě bylo to nejmenší.

Dvoupodlažní dům disponuje sedlovou střechou. Ve spodním poschodí se nachází dva pokoje, dvě koupelny a otevřená kuchyň s jídelním prostorem a obývacím pokojem v jednom. Posuvné skleněné dveře lemují tento prostor a umožňují přístup k přední a zadní části domu. Dům má neobvyklý prvek – obytné mezipatro, které je využíváno jako pracovna.

Víkendovou chalupu si manželský pár postavil svépomocí. Stavba trvala 6 měsíců

Koncepce interiéru vychází z principů vzdušnosti a minimalismu. Nábytek i spotřebiče jsou voleny tak, aby prostor vždy doplňovaly, ale aby nezabíraly zbytečně moc prostoru. I proto v mnoha případech padla volba na designové stojanové podstavce.

Dům, jehož stavba trvala pouhých 6 měsíců, nabízí obytnou plochu 185 metrů čtverečních. Je postaven na betonových základech, na něž navazuje ocelová rámová platforma. Obložení je provedeno pomocí prefabrikovaných dřevěných panelů. Dům tak perfektně zapadne do okolních lesů.

Foto: Eric Petschek (ericpetschek.com).

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!