Vybíráme rolety do bytu

Vybíráme rolety do bytu

Nejen když je venku krásně a sluníčko celý den svítí, ale i v podvečerních hodinách, kdy chcete své soukromí ochránit před zvídavými pohledy sousedů či kolemjdoucích – v obou případech se vám bezesporu hodí praktická stínící technika. Říká se, že okna jsou branou do duše domácnosti a je pravdou, že jedině skrze okna je k vám domů vidět. Aby k vám ostatní drze nenačuhovali jako do výkladní skříně obchodního domu, měli byste vyřešit stínící techniku.

Velice žádanou alternativou, které přichází na chuť stále více lidí, jsou rolety do bytu. Pokud byste chtěli namítnout, že roletám přece už dávno odzvonilo a že svá nejlepší léta mají za sebou, dovolíme si podotknout, že současné rolety vypadají a fungují úplně jinak, nežli jak tomu bylo před několika lety. Jsou moderní, jsou praktické a jsou žádané. Uvidíte, že po přečtení našeho dnešního článku je budete chtít mít doma i vy!

Současné rolety jsou trendy

Velkou výhodou rolet je skutečnost, že se dají instalovat prakticky do jakéhokoli okna. Překážkou pro ně nejsou ani atypické tvary, takže ať už uvažujete nad pořízením rolet do klasického čtvercového okna, nebo potřebujete vyřešit stínění v podkrovním bytě, pro moderní rolety to není žádný problém. Další výhodou je pestrý výběr. Nenechte se zmást – rolety jsou totiž k dostání hned v několika provedeních, každá varianta má svá pro a proti. Dobrou zprávou je, že se dají snadno ovládat a nejsou náročné na údržbu.

Proč právě rolety?

Pokud by vám důvody zmíněné výše nestačily, dovolíme si přidat ještě jeden: bytové rolety dodají vašemu bydlení úplně jiný šmrnc. V každé místnosti mohou vypadat jinak a všude vnesou to správné kouzlo. Rolety totiž fungují nejen jako praktický, ale i jako estetický prvek.

Z čeho se vyrábí?

Při rozhodování, jaké rolety do bytu, budete muset zohlednit několik faktorů. Jedním z nich bude určitě materiál, ze kterého jsou rolety vyrobeny. Nejčastěji se k výrobě okenních rolet používá bavlna, která je ale pro zvýšení efektu a vyšší odolnosti vůči zašpinění dále upravována kvalitní apreturou. Díky této úpravě vydrží rolety déle čisté, nepropustí do domácnosti škodlivé UV záření, pomaleji ztrácí své původní barvy a mnohem déle vydrží. Pořídit si můžete i rolety s teflonovou vrstvou, která navíc funguje jako ochrana před přehříváním interiéru – v případě, že byste se rozhodli pro tento typ rolety, počítejte s vyšší finanční investicí.

Rolety na den i noc

Slyšeli jste již o roletách den a noc? Pokud ne, pak byste měli vědět, že se jedná o praktickou kombinaci dvou rolety – jedna z nich je transparentní a slouží jako ochrana před sluncem a pohledy sousedů, druhá naopak funguje jako zatemnění prostoru. Obě rolety jsou uchycené v jednom mechanismu, díky kterému si můžete libovolně nastavit, jestli chcete prostor zatemnit nebo pouze ochránit před sluníčkem.

Foto: Unsplash.com.

Autor

Zajistit si bydlení snů zpravidla není žádná legrace - a přes to - je to jeden z životních cílů většiny z nás. Problémy, kterými si procházíme při zařizování bydlení, řešily už generace před námi a podobné problémy čekají i naše potomky. Díky našemu portálu získáte spoustu cenných rad a tipů, díky kterým bude vaše cesta k bydlení snů o něco snadnější!